Deniz Baykal ile başlayan süreç, kemal kılıçdaroğlu ile sürüp Önder Sav ile son bulduğunu zannediyorsanız yanılıyorsunuzdur. Neden mi? Gelin size senaryoyu anlatıyım. Chp Deniz Bey ile büyük bir inişe geçmişti. Bu durumdan partiyi nasıl kurtaracaklardı? tabii ki Deniz Beyi ekarte ederek. Sonra ne olacaktı?

Sponsor Bağlantılar

Bir lider ortaya çıkacaktı ve Chp’nin içine düşmüş olduğu bu kötü durumdan kurtaracak ve kahraman olarak lanse edilmeye başlanacaktı, gazetelerde boy boy resimler ile yenilikçi lider imajı verilecekti. Bunların hepsi yapıldı mı? Evet yapıldı. Eee daha sonra ne olacaktı? Parti içinde kontrolü elinde bulunduran ve hatta partiyi kumanda ettiği söylenen Önder Sav tasfiye edilecekti. Önder Sav’ın genel sekreterlikten ayrılışı ise, Kemal Kılıçdaroğlu’nun büyük başarısı olarak görülecek ve halkın kendisine olan desteğini daha da arttıracaktı. En azından böyle gösterilip oy potansiyelini daha da artırma gayreti içinde olunacaktı. Yapıldı mı? Evet, bu da yapıldı. Şimdi ne olacak? Seçim sonuçlarına göre hareket edilecek. Eğer Chp seçimden iyi bir sonuç alırsa, Kemal Bey kalır. Almazsa ne olur? Deniz Baykal gelir diye düşünüyorsanız yine yanılıyorsunuz. Kim gelecek biliyor musunuz? Bahçeşehir Üniversitesi Prof. Dr. Süheyl BATUM getirilecek. Süheyl Bey, keskin çıkışlarıyla bilinen biri. Bunun yanında, hukuk bilgisi ve düzgün konuşma ile ikna becerisinin olduğu kanısı da var. Bunların hepsini bir kefe koyup tartarsak, Süheyl Batum, seçimden sonra Chp’nin tek başkan adayı olduğuna olan inancım tam. Nerden biliyorsunuz, size bunu kim söyledi diye de merak ediyorsanız, size klişeleşmiş bir sözle cevap vereyim; “GÖRÜLEN KÖYE KILAVUZ İSTENMEZ.” Sanırım bu söz merak edilen sorula kısa ve öz bir cevap oldu.

Sonuç olarak; Chp içinde yaşanılan her şey bilinçli bir plan dâhilinde kumanda edilmektedir. Zannedilenin aksine, kimse kurtarıcı falan da değil, sadece birilerinin kahraman ilan ettiği birisi var. inişli çıkışlı bir süreç yaşayan Chp, seçimde sonuçları etkileyecek mi ya da seçimden koalisyon hükümeti (Chp ve destekçilerinin de istediği bu zaten) çıkacak mı? Bana sorarsanız çıkmaz. Sürekli içinde çatışma yaşayan bir şehir halkı asla ama asla hoşnut olmaz. Dolayısıyla, içinde sürekli muhalif temizle operasyonu olan bir partinin de seçimde iyi bir sonuç alması beklenilmez, aksine eksi yönde bir beklenti içinde olması gerektiği kanısındayım.

Vesselam,

Hamza KILIÇASLAN