Erden ÖZKANT

Melih Gökçek, bir milletvekili veya Bakan mı? Hayır…

Melih Gökçek bir sanatçı mı? Hayır…

Melih Gökçek bir sporcu mu? Hayır…
Melih Gökçek kim? Ankara Büyükşehir Belediye Başkanı…

Sponsor Bağlantılar

Peki ama Melih Gökçek, niçin birçok siyasetçiden ve sanatçıdan bile daha çok tanınıyor? Niçin daha fazla konuşuyor? Kendisini ilgilendirmeyen konularda bile niye konuşma ihtiyacı hissediyor?

Melih Gökçek, Ankara’yı dünya standartlarında bir şehir mi yapmış? Hayır…

Bitirmesi gereken metro çalışmalarını mı bitirmiş? Hayır…

Melih Gökçek, ne yapmış? Oğluna bir Beyaz Tv armağan etmiş, bir de spor kulübü…

Spor kulübünü biraz ağızlarına burunlarına bulaştırdılar gerçi…

Peki ya Beyaz Tv? Bu kanal, bu kadar parayı nerden buluyor? Nasıl bu kadar Türkiye’nin tanınmış yüzlerine program yaptırabiliyor? Birçok ünlü ismi nasıl bir arada barındırabiliyor? Nasıl bu ünlü isimlere evler, arabalar verebiliyor? Her bir halttan anlayan Rasim Ozan Kütahyalı, Ahmet Çakar ve Ömer Çavuşoğlu’nun sözde spor programında çocuğu olan bir kadın gazeteci hakkında nasıl bu kadar pervasız laflar edilmesine izin verebiliyor?

Ayrıca…

Bu Melih Gökçek öğrencilerden ne istiyor?

Ankara’da otobüslerin büyük çoğunluğuna ve metrolara kartla biniliyor. Ama öyle İstanbul’daki, Konya’daki veya Kayseri’deki gibi değil bu kartlar. Çünkü o illerde kartlar doldurulur. Ama Ankara’da 5’lik, 10’luk şeklinde olarak satılır. 10’luk kart 10 kez kullanıldıktan sonra atılır. Ama en önemli sorun şu: İndirimli kartı olabilmek için her kart alındığında ve her kart basıldığında mesela öğrenci isen metrodaki görevliye ve güvenlikçiye paso gösterilmek zorunda. Gökçek, her yıl belli zamanlarda bu saçmalığı daha da katılaştırır ve güvenlikçilerle özellikle de üniversite öğrencilerini karşı karşıya getirir. En son ki uygulaması evlere şenlik: Tam kart basanlar için ayrı, indirimli kart basanlar için ayrı gişeler oluşturmak! İndirimliler mavilere, tamlar pembelere basacaklar! Bastıktan sonra indirimliler pasolarını güvenlikçilere gösterecekler! Asıl dert ise, her yıl bu pasolara hem okunulan okullardan o yılın tarihini hem de metro istasyonlarından her yıl değişen amblemi yapıştırmak zorunlu. Birisi eksik olursa güvenlikçiler var. Tabii… Bunları yapıştırmak da paralı, bedava değil. Hem okula hem de Ankara Büyükşehir Belediyesine para verilmek zorunda yani. Ayrıca ulaşım, bir çok şehre göre Ankara’da pahalı. Tam bilet 1 TL 75 kuruş, indirimli ise 1 TL 30 kuruş. Peki ama bu paralar ne oluyor? Hiçç… Merak ettim sadece…

Aman beyaz yerlere harcansın da…

Gerisi heçç möhüm delll!