Dış Cephe Asansörüİnsan zekasının pratik ürünlerinden olan asansör sistemleri, günümüzde dış cephede ya da binaların iç mekanlarında kullanılan tasarımlardır. Bu ürünler geçmişte insan gücü ya da hayvan gücü kullanılarak çalıştırılırken günümüze gelindiğinde bu gücü elektrik ile çalışan mekanik aletler almıştır. Orta çağların başından beridir kullanılan bu ürünler; geçmişten günümüze aktarılan, dikey yönde hareket ederek ağırlıkları kaldırmak için oldukça kolaylık sağlayan dolap şeklindeki tasarımları oluşturmaktadır.  17. yy’a gelindiğinde ise bilim adamları tarafından insan gücü kullanılmadan basınçlı hava ile çalıştırılabilen tasarımlar oluşturulmuştur. İnsan ya da yük kaldırmak için kullanılan bu tasarımların adı, Fransız bilim adamları tarafından asansör olarak 19 yy’da koyulmuş ve bu isim günümüze kadar gelmiştir.

Sponsor Bağlantılar

Dış cephe asansörleri özellikle yaptıkları düşey hareket sayesinde çalışanlara büyük kolaylık sunmaktadır. Bu ürünler, çalışanların bina katlarını eşyalar ile çıkıp inmesi gibi bir durumu ortadan kaldırdığı için personelin performansını korumasını sağlayan ürünlerdir. Gereksiz enerji kaybını engelleyerek çalışanların çabuk yorulmasını engelleyen dış cephe asansörleri oldukça yüksek binaların yapımında ve dış cephe boyası gibi işlerde çalışanlara büyük kolaylık tanımaktadır.

Günümüzde dış cephe asansörlerinde farklı modelleri bulma imkanına da sahipsiniz. Farklı tasarımlar temin edebileceğiniz gibi ekonomik ürünler bulma fırsatınız da bulunmaktadır. Çelik ve fonksiyonel kabinler bulabileceğiniz gibi halat kullanmadan bina dışından istenilen yüksekliğe çıkabilirsiniz. Bunun yanı sıra ürünlerde meydana gelebilecek dişli sıyırması ya da dişli kırılması gibi çalışanları tehlikeye sokabilecek durumlara karşı da önlem alınmıştır. Ürünlerde yer alan ve tehlike anında otomatik olarak devreye giren yüksek emniyetli fren tertibatı sayesinde personel güvenliği sağlanılmıştır. Bina haricinde kuyularda kullanılabilen tasarımlarda mevcuttur. Geniş iç hacme sahip bu ürünler sayesinde farklı boy ve ağılıkta inşaat malzemesi ve personeli taşıma fırsatına da sahipsiniz. Hızlı olan bu ürünlerle yük ve personel taşıması yapabileceğiniz gibi dış cephe asansörü modellerinde geniş kabinli tasarımlar ile çok yüksek mekanlara ağır yüklerinizi taşıyabilirsiniz. Bu ürünlerde hafif alüminyum kabinler ile daha fazla yük taşıma imkanı bulabileceğiniz gibi etrafında bulunan çelik çerçeve sayesinde de ağır yükleriniz için dayanıklı ürünler sizlere sunulmaktadır.

Dış Cephe AsansörüDış cephe asansörlerinde yer alan geniş fiyat yelpazesi ile her bütçeye uygun kaliteli ve güvenli tasarımları temin edebilirsiniz. Enerji tasarrufu sağlayan modelleri, kısa sürede montaj imkanı ve yüksek performansı ile bu ürünler, çalışanlarınıza kolaylık sağlayabileceği gibi tüm işlerinizi de hızlandıracak modellerdir. Kapalı kabin imkanı ile bu ürünlerde malzemelerinizi dış faktörlere karşı da koruyabilirsiniz. Kafes daire sistemi ile kabini koruma altına alabileceğiniz özel tasarımlar da mevcuttur. Tüm bunların yanı sıra enerji olmaması durumlarına karşı önlem alınmış tasarımlar da bulunmaktadır. Enerji olmadığı zaman manuel iniş imkanını sizlere sunan ürünler ile kesintilere karşı tedbir alabiliriniz. Dijital göstergeli otomatik indirme teknolojisini sizlere sunan bu tasarımlarda işlerinizi kolaylaştırabilirsiniz. Kolay kullanım fırsatlarını sunan ürünlerde yer alan başlatma ve durdurma butonları ile sizlere günlük kullanımlarda pratiklik kazandıracaktır. Çift mast versiyonuna sahip ürünler de bulabilirsiniz. Kısacası dış cephe ürünlerinde;

* Hızlı ve kolay yük ve personel taşıma imkanı
* Uygun ve geniş fiyat yelpazesi
* Geniş kabinler ve ağır yük taşıma kapasitesi
* Güvenliğiniz için emniyetli fren tertibatı
* Uzun ömürlü parça garantisi
* Aşırı yük kontrolü gibi pek çok özellik sizlere sunulmaktadır.

Dış cephe asansörleri sizlerin yük ve personel taşımanızı kolaylaştıracak ve işlerinizi hızlandıracak güvenli teknoloji tasarımları olup uygun fiyatlara temin edebileceğiniz ürünlerdir.