Şeref ve HaysiyetTekirdağ’ın Çorlu İlçesi’nde tanesi elli kuruştan selpak mendil satan iki çocuk annesi *** zabıtalar tarafından uyarıldı. Söz dinlemeyen kadın aynı yerde satış yapmaya devam etti. Zabıtalar köpürdü tabii ki. Hemen “Kabahatler Kanunu” kapsamında ***’ya altmış lira ceza kesildi.
Zabıtaları sonuna kadar alkışlıyorum. Kardeş ne için belediyelerden kumanya paketi almak için onurunu yerle bir etmiyorsun da selpak mendil satarak bağımsızlığını elde edip kendi yağınla kavrulmaya çalışıyorsun. Unutma güzel kardeşim. Bağımsızlık devri bitti. Demode kurallara uyup ben kendi yağımla kavrulacağım dersen sonun böyle olur.

Sponsor Bağlantılar

Yaz Zabıta Abi:

“Kabahatler Kanunu bilmem kaçıncı maddesine aykırı davranarak bağımsızlığını elde etmek için illegal faaliyetler yaparak selpak mendil satmaktan ve bunu satarken demode olmuş fikirlerini halka yaymaktan suçlu bulunmuştur. Altmış lira para cezasına çarptırılmış ve mendillerine el konulmuştur.”

Şimdi aldın mı parayı? Koy cukkayı cebe. Sal kadını sokağa ve gelsin yeni dilenciler. Yeni dilencilerin yetiştirdiği genç dilenciler ve tinerciler.

Halkını dilenci yapmaya çalışan, çalışmalara karşı güç kullanarak engellemeye çalışanları kabahatler kanununa göre cezalandıran büyüklerimizin şerefine hitaben…