Evren bir Matematik ise Dünya çok bilinmeyenli bir denklemdir. Dünya denkleminin en çok dikkat çeken bilinmeyeni ise “Kadın”.

Kadının tarihteki gelişimi ve konumu gereği oynadığı roller dikkat çekmesinin sebebidir. Kadın kelimesi bence üreten ve idare eden (yöneten) anlamındadır. Kadının üretkenliği aşikardır, ancak yönetmenliği sır.Farkında olmadan onun çizdiği sınırlar içerisinde bulunur, onun yazdığı rolü oynarsınız. Erkek-kadın, yaşlı-genç, çocuk-bebek bunlar hiç farketmez. Kadının etki alanındaki herkes onun yörüngesinde dönmek zorundadır. Yörüngesinde dönmek bütün hayatınızı ona adamak değildir.

Sponsor Bağlantılar

Dünyada insanın sahip olduğu en değerli şey Zaman’dır. Bir günün içerisinde 1 dakikanızı bile bir kadının yörüngesinde dönerek geçiriyorsanız, kadın istediğini elde etmiş ve başarılı olmuş demektir. Egoistçe görülebilir, sinir bozucu olabilir. Ancak bu kadının doğasıdır. Kutsal kitaplara ve din alimlerine göre erkek daha önce dünyaya gelmiştir. Belkide yaratıcı erkekte olan eksiklikleri kadına eklemiştir. Belkide asıl yaratılmak istenen kadındı, erkek başarısız bir girişim olabilir.

Tamamiyle kadınların bulunduğu ve onların yönettiği bir dünya düşünüyorum. Teknolojinin bugünkünden daha ileride olacağı, bilim, kültür ve eğitim konularında şuankinden en az 1000 yıl ileride olacağımız kesin. Ama bence böyle bir durumda dünya savaşlarının sayısı 2 olarak kalmazdı. Şuanki kuşakta yaşayan her kim olursa olsun hayatını bir kadına borçlu olduğu kesindir. Peki erkek?

Asıl karmaşık mesele aslında erkektir. Hain olabilir, yalancı, gaddar, düzenbaz, şerefsiz olabilir ya da tam tersine iyiliksever, itaatkar, başarılı, uysal, dürüst ve güvenilir olabilir. Fakat erkeklerin çeşitliliği hiç dikatinizi çekti mi? Kız arkadaşlarım eski erkek arkadaşlarından her bahsettiğinde hiçbirinin ortak yönü olmadığını farkettim. Hepsi bir şekilde zarar vermiş bu açık. Ancak verilen zararlar o kadar çeşitli ki. Bunun sebebi dünyada iyiliğin az kötülüğün çok olmasından değil.

– İnsanlara duyunlan inanç ve güvenin çok kolay kazanılmasından…