Liseli Kızlara Şantaj

TEKİRDAĞ’da çalıştırdığı internet kafeye gelen kız öğrencileri çeşitli vaadlerle kandırıp evinde çektiği cinsel içerikli görüntülerini internette yayınlamakla tehdit ettiği gerekçesiyle 53 yaşındaki Fethi G. tutuklandı.

Sponsor Bağlantılar

Olay, iddiaya göre şöyle gelişti. Tekirdağ’da  internet kafe işleten 1 çocuk babası Fethi G., müşteri olarak işyerine gelen liseli kızların zaaflarından faydalanarak para, kontör ve giyim eşyası almak vaadiyle evine götürdü.

Burada liseli kızların cinsel içerikli fotoğraf ve görüntülerini çeken Fethi G., bir süre sonra bununla da yetinmeyerek evine götürdüğü kızları tehdit etmeye başladı. Kızlardan kendisini başka kız arkadaşları ile tanıştırmasını isteyen Fethi G., liseli kızlara şantaj yapmaya başladı. İstediklerini yapmamaları halinde elindeki cinsel içerikli fotoğraf ve görüntüleri internet aracılığı ile yayınlayacağını söyleyen G.’ın devam eden tehditleri üzerine, liseli kızlar durumu ailelerine bildirdi.

Ailelerin şikayeti üzerine Fethi G. Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü Asayiş Şube Müdürlüğü ekiplerince dün işyerinde gözaltına alındı. Mahkeme kararı ile G.’nin ev ve işyerinde yapılan aramada cinsel içerikli görüntülerin bulunduğu 3 CD, 3 hard disk, cep telefonu, gizli çekimlerin yapıldığı dijital kamera, ses kayıt cihazı, bilgisayar kasası ile çok sayıda liseli kızlarla çekilmiş çıplak fotoğraflar ele geçirildi. Gece boyunca Emniyette ifade veren Fethi G., yöneltilen suçlamaları kabul etmeyerek, “Ben kimsenin zorla görüntüsünü çekmedim. Başka kızları ayarlamalarını istemedim ve tehdit de etmedim. Hiçbir suçlamayı kabul etmiyorum. Görüntüleri ve resimleri kızların rızası ile çektim” dediği öğrenildi.

Tekirdağ Emniyet Müdürlüğü’nde alınan ifadesinin ardından Fethi G. akşam saatlerinde adliyeye sevk edildi. Burada 4 saat süreyle savcıya ifade veren ve daha sonra tutuklama istemiyle mahkemeye sevk edilen Fethi G., ‘Kişiyi hürriyetten yoksun kılma, cinsel saldırı, şantaj ve telefonla tehdit’ iddialarıyla tutuklanarak Tekirdağ Kapalı Cezaevi’ne kondu.

Tutuklanan Fethi G.’ın eşinden kısa süre önce boşandığı ve 15 yaşında bir çocuğu olduğu öğrenildi. Fethi G.’ın işyeri ise mühürlenerek kapatıldı.