Kaset skandalı, istifalar, cemaate saldırmalar, 80 darbesi mağduru olan ülkücü camiasından gelen tepkiler vb. birçok nedenden ötürü MHP halkın gözünde itibar kaybetti, kaybetmeye devam ediyor.

Sponsor Bağlantılar

Özellikle edep kurallarını alt üst eden kaset skandalı, ülkü anlayışını yerle bir etmesi, ülkücü camiayı hayal kırıklığına uğrattı.

Bugünlerde yeni kasetlerin çıkması ve istifaların olması sonucunda ise, seçmeni bezdireceğinden, oylarda kayma olması muhtemel olarak görünüyor.

Peki, yalnızca bu gibi nedenlerden mi MHP seçim barajı altında kalacak?

Tabi ki, hayır.

Son 10 güne dikkat!

Seçime son 10 gün kala ki, iddiaya göre ses kaydı var, onun da çıkması MHP’yi bitirecek.

İddia ne?

İddia şu: “MHP ve PKK terör örgütü aynı amaca hizmet ettiği belirtiliyor.”  Bu bir iddia; ama iddia bile olsa, MHP gibi ülküsüne sıkı sıkıya bağlı olan bir partinin, tabanı bu gibi çirkin yakıştırmaları kaldıramayacak ve MHP’ye olan bağlılıklarında zedelenme olacağı belirtiliyor

Bunların hepsi Bahçeli’yi koltuğundan etme politikalarıdır ve bunu yapanlar da dışardan birileri değil, bunlar MHP’nin içinde büyümüş, ülkü anlayışını benimsemiş ve bu uğurda can vermeye hazır bireylerden olduğunu düşünüyorum.

Peki, bunu neden yapıyorlar?

Son yıllarda, MHP çizgisinden uzaklaşmaya başlamıştı ve hatta akla hayale bile gelmeyecek ittifaklara girişmesi tabanı, özellikle bu yolda bedel ödemiş ülkücüleri çok rahatsız etmişti. Rahatsızlık o kadar artmıştı ki, referandum sürecinde ülkücüler toplu olarak Ak Parti lehine çalışmaya başlamışlardı ve Bahçeli’nin ülkü anlayışından yoksun biri olduğunu, rahmetli Türkeş’in emanetine ihanet ettiğini defeatle belirtmişlerdi.

Tüm bunlara karşın, MHP içinden yükselen seslerde ise, bu ülkücülerin ülkü anlayışından yoksun olduğunu ve “İHANET” içinde olduklarını belirtilmişti.

Kimin ihanet içinde olduğunu, kimin ülkü anlayışına darbe vurduğunu ve kimin bu partiyi iktidara taşıyamadığını göstermek için, seçim dönemi beklenildi ve kasetler bir bir devreye sokuldu.

Bu bir iç çekişmedir. Bu, ülkücülerin ülkü anlayışını tekrar geri getirme mücadelesidir. Bu, ülkücülerin ülkücülükle ilgisi olmayanların tasfiye etme operasyonudur bence.

Bazılarının dediği gibi, “okyanus ötesi’nin” düğmeye bastığı falan da yok; beyhude bir düşüncenin ürünü olmaktan öteye gidemez bu iddia.

Sonuç olarak

Tüm yaşanılanlar, MHP’yi zayıflattığından ve halkın gözünde itibar kaybına uğratıldığından, MHP bu seçimde baraj sorunu yaşayabilir.

Vesselam.