MSN HackSon zamanların en güncel konularından biri bu “MSN Hack…” MSN Hack nasıl yapılır? MSN şifresi nasıl çalınır? Mail şifresi nasıl alınır?… Liste bu şekilde uzuyor da uzuyor. MSN Hacklemeyi öğrenmek için geldiyseniz, bu yazıyı mutlaka okumanızı tavsiye ederim. Çünkü ava giderken avlanabilirsiniz…

Sponsor Bağlantılar

 

MSN Hacklemekle ilgili hemen hemen her forumda bir başlık vardır. Forumların sayısı da hiç de az değil. Doğal olarak insanlar merak ediyor, bir msn nasıl hacklenir? Konuştuğum kişinin msn şifresini nasıl alabilirim, çalabilirim v.s. Hemen başlığı açıyor. Başlıkta yazanlar genellikle değişmiyor: Bu başlıkları görürseniz mutlaka uzak durun.

 

 

* MSN Hack nasıl yapılır?

* MSN Hack programsız %100

* MSN Hackleme’de kesin sonuç

* MSN Şifresi Kırma, Çalma, Alma
* MSN Hack programları

* MSN Hacklemenin en kolay yolu

* MSN patlatma

* MSN Hackleme nasıl yapılır?

* İzinsiz video açtırma

* Garantili MSN Hackleme

 

Başlıklar genel itibariyle bu şekilde. Peki bunların içlerinde ne var? MSN Hacklemek için kullanılan aslında birçok program var. Bu bir gerçek. Ancak günümüzdeki msn hack ava gitmek için değil, ava gidenleri avlamak için. En basit şekliyle söylüyorum:

 

MSN hacklemeyi öğrenmek için konuya giriyorsunuz, sizden bir şey indirmenizi istiyor. Sizde işte bu programla hackliycem deyip programı bilgisayarınıza indiriyorsunuz. Hiç zaman kaybetmeden indirdiğiniz dosyayı açıyorsunuz. Hadi geçmiş olsun… Bilgisayarına virüs bulaşmış olabilir, bir trojen girmiş olabilir… Bu tür başlıkları açanlar genellikle bu programlara trojen eklerler, siz bunu açtığınız gibi sizin bilgisayarınıza da bulaşır. Sadece msn şifrenizi değil, bütün yazışmalarınızı, bütün şifrelerinizi, mail, msn, çeşitli üyelikler, kredi kartı bilgileriniz vs. hepsini görebilirler.

 

Sakın abarttığımı düşünmeyin. Bunlar kesinlikle gerçek ve benim içlerinde bildiğim bazı programlar var. Bazıları ip adresinizi kullanır, bazıları şifre deneme programlarını kullanır, bazıları trojen yollayarak bilgisayarınızdaki bütün yazışmaları kontrol edebilirler. Sizlere bu yöntemleri ve daha bilmediğiniz ama başınıza gelebilecek her türlü olayı açıklayacağım. Bunlara dikkat edin, ava giderken avlanmayın…

 

* Bilgisayarınızdaki bütün yazışmaları kayıt altına alan programlar var…

 

Evet arkadaşlar, bilgisayarınızda hangi siteye girdiniz, msn de kiminle ne konuştunuz, chat yaparken hangi haltları yediniz bunları kayıt altına alabilen programlar var. Bu programlar maalesef çok fazla insanın canını yaktı. Bu programları nasıl kullanıyorlar? Size bildiğim bir tanesini anlatayım. Öncelikle programın ayarları yapılıyor. Bilgilerin hangi msn adresine gönderileceği yazılıyor. Bu test ediliyor ve işleme başlanıyor. Program yardımıyla resim, müzik ya da başka herhangi bir dosyaya bir trojen yerleştiriliyor. Trojenli dosya msn üzerinden direk olarak karşı tarafa gönderilemiyor. Bunun için programı zip ya da rar ile sıkıştırıyorlar. Ardından msn üzerinden rahatlıkla gönderebiliyorlar. Siz dosyayı açtığınızda içinde bir resim, müzik ya da video olabilir. Farzedelimki bir video var (Size msn’in nasıl hackleneceğini videolu anlatacaklar ya!) Sizde hemen videoyu açıyorsunuz. Açtığınız gibi trojen bilgisayarınıza yerleşiyor. Ardından ne oluyor peki? Hangi sitelere girdiniz, kiminle ne konuştunuz, msn şifreniz, mail şifreniz… kısacası klavyede bastığınız her harf kayıt altına alınıyor. Ben bilgisayarımı kapattım kurtulur muyum? Hayır kurtulamazsın. Bilgisayarını açtığında trojen tekrar aktif oluyor ve bu bilgileri kaydetmeye devam ediyor. Bu bilgiler karşı tarafa nasıl gidiyor? Karşı tarafın ayarladığı mail adresine mail şeklinde gidiyor. Gizli bir ajan gibi düşünün. Sizi sürekli takip ediyor ve ne yaparsanız yapın kurtulamıyorsunuz. Her şeyinizi kaydedip, raporluyor. Bundan nasıl kurtulurum? Format atacaksınız, başka çareniz yok. Ben virüs programı kullanıyorum virüs programı bu virüsü bulup silmez mi? Bazı virüs programları bulup silebilirken, bazılarının ruhu bile duymaz. Zaten bu tür durumlarda size dosyayı indirip videoyu izlemenizi söyleyenler de akıllılık yaparlar: “Dosyayı açarken virüs programınızı kapatınız, karşı tarafa yedirecek olduğunuz trojeni görecektir. Uyarı vermesi çok normal” Bu çok ama çok tehlikeli bir durumdur. Bu tür uygulamaların kurbanı olmayın.

 

* MSN üzerinden dosya alımı ile msn adresinizin hacklenmesi…

 

Direk olarak msn üzerinden trojen yüklü dosyaların alınıp açılması sonucu bir trojen bulaşabilir bilgisayarınıza. Ya da dosya gönderimi sırasında ip adresiniz öğrenilebilir. Bu durumda ip adresinizi bir programda kullanarak msn adresinizi ele geçirebilirler. Bu tür uygulamalar da en çok kullanılan yöntemlerden biridir.

 

* MSN üzerinden herhangi bir linke tıklayarak msn adresinizi çaldırabilirsiniz…

 

Bu msn hack yönteminde sadece karşınızdakinin verdiği linke tıklayarak 1 dk gibi kısa bir sürede msn adresinizi kaybedebilirsiniz. Bilmediğiniz linklere hiçbir şekilde tıklamamanızı öneririm. Ancak bildiğiniz linkler ve kişiler bile bazen sizi yanıltabilir. Yazının sonunda bunlardan nasıl korunmanız gerektiği konusunda sizleri bilgi vereceğim.

 

* Hiçbir şey yapmanıza gerek yok, biraz msn de konuşun ruhunuz bile duymadan msn şifreniz çalınsın…

 

Aslında bu yöntemde yapılan msn şifrenizin çalınması değildir. MSN’inizin alınmasıdır. Programlama bilgileri olanlar msn’de sizinle konuşurken sadece birkaç dakika içinde msn’inizi alabilirler. Bu durumda yapabileceğiniz çok da bir şey yok aslında. Bu tür kişilerin sizin karşınıza çıkmaması için dua etmekle başlayabilirsiniz işe.

 

* Basit yöntemlerle msn hackleme…

 

Basit dediğim yöntemler tamamen sizden kaynaklanan sebeplerle basittir. Mesala gizli sorunuz ne olursa olsun bazı arkadaşların gizli soruya verdikleri cevap aynıdır: “sanane”, “yok”, “boşver”… Bu tür cevaplar denenerek şifreniz bulunabilir. Gizli sorunuzu seçerken özen göstermeli ve sizden başka birinin bulamayacağı bir gizli soru ve cevap seçmelisiniz. Aynı zamanda şifrenizde çok önemlidir. Bazı programlar içeriğinde bulunan şifreler ile msn adresinizi hızlı bir şekilde açmayı dener. Gidipte şifrenizi 123456 yaparsanız, o msn ve mail adresinin çok uzun ömürlü olmayacağını size garanti edebilirim. Bundan dolayıda harf ve rakamlardan oluşan hatta özel karakterlerden oluşan bir şifre bulmanızın olmasını tavsiye ederim.

 

* Mail yoluyla msn ve mail hackleme…

 
E-mailinize yani e-posta adresinize gelen bazı mesajlar sizin msn ve mail şifrelerinizi almaya yönelik olabilir. Sizden bir yere girmeniz istenebilir. Girdiğiniz yerde muhtemelen sahte bir sayfadır ve bu sayfada sizden msn ya da mail kullanıcı adı ve şifrenizle giriş yapmanız istenebilir. Hiçbir zaman bu tür bir hata yapmayın. Bu mailleri inandırıcı kılmak için size Hotmail mesaj gönderiyormuş gibi gösterebilirler. Çeşitli sebepler öne sürerek sizden direk olarak mail şifrenizi isteyenlerle bile karşılaşabilirsiniz. Bu nedenle tanımadığınız hiçkimsenin mailini mümkünse okumayın ve cevap yazmayın.
 
Peki bu tür msn ve mail hack olaylarından kurtulmak mümkün mü?
 
Maalesef kurtulmanız pek mümkün değil. Karşınızdaki msn adresinizi almayı kafasına koymuşsa ve bu işi de biliyorsa hemen hemen hiç şansınız yok. Bir çok yöntem deneyerek mutlaka biriyle msn adresinizi almayı başaracaktır. Ancak bu konuyu bilen biri değilse bu kişinin msn ya da mailinizi almasını engelleyebilirsiniz. Bunun için neler yapmanız gerekiyor? Hepsi “MSN ve Mail Hack Korunma Yöntemleri” adlı makalemizde.

Konuyla İlgili Yazılar:
* Msn, Facebook, E-Mail Çalmanın Suç ve Cezaları

 
Makaleyi sevdiklerinizle paylaşabilir ve onların bu konudan zarar görmesini engelleyebilirsiniz.