22 Şubat Salı günü akşam Ankara Milli Eğitim Bakanlığı Şura Salonu’nda Denizliler Kültür ve Dayanışma Derneği ile Kızılcabölüklüler Vakfı işbirliğiyle ”Türk Halk Müziği sanatçısı Özay Gönlüm’ü Anma Gecesi” düzenlendi. TRT sunucusu Derya Kaya’nın sunumuyla TRT Anadolu’dan canlı yayınlanan programa ben de katıldım. Konuklara Denizli yiyecek ve içeceklerinin ikram edildiği gece kokteylle başladı.Kokteylin ardından Denizli Valisi Yavuz Erkmen, Denizli Belediye Başkanı Nihat Zeybekçi ve hanımı, Denizli Milletvekili Mehmet Yüksel, Denizli Milletvekili ve DSP Genel Sekreteri Hasan Erçelebi ve hanımı, Çocuklar Duymasın dizisinde Haluk (Tamer Karadağlı) ile Meltem (Pınar Altuğ)’in Denizlili dünürlerini oynayan oyuncuların da aralarında bulunduğu konuklarla gecenin düzenleneceği salona geçtik. Büyük salon doluydu… Gençler ağırlıktaydı…

Sponsor Bağlantılar

Denizlim Derneği Başkanı Avukat Hasan Oymak’ın ”Denizli horozu, zamanlamayı iyi yapmak ve liyakat esas olmak kaydıyla her mekanda ötmeye devam edecektir” sözleriyle bitirdiği açış konuşmasının ardından Pamukkale Halk Oyunları grubunun ”zeybek gösterisi” izleyenleri büyüledi. Buldan Kız Meslek Lisesi öğrencilerinin sunduğu defile ile devam eden program Türk Halk Müziği sanatçısı Makbule Kaya’nın türküleriyle devam etti. Eğlencenin doruğa çıktığı bu mini konserin ardından sahneye Çocuklar Duymasın dizisinin sevilen oyuncuları çıktı. Oyuncu Osman Gidişoğlu ”Denizli’nin yeri bizde başkadır. Denizli’yi seviyoruz” dedi ve ardından Özay Gönlüm ile ilgili bazı hatıralarını anlattı salondakilere. Ayrıca gecede Özay Gönlüm anısına düzenlenen Halk Müziği yarışmasında dereceye girenlere ödülleri verildi.

Ankara’da Denizli havasını estiren bu güzel gece özel olarak kullandığı ”bagi”yi kendisi çalan Efe’nin türküleriyle 23 civarında sona erdi.

Erden ÖZKANT