Dünyadaki sıcak savaşlar soğuk savaşlara döndükçe sanki savaş oyunları insanlara daha cazip gelmeye başlıyor. Özellikle artık popüler savaş oyunlarının konularını, global anlamda dünyada devam etmekte olan veya yakın zamanda sona ermiş savaşlardan almaları düşündürücü. Medal of Honor oyununda bir filmin senaryosu savaş oyununa uyarlanmıştı.Zaten bu oldukça stratejik bir hareketti. Filmi severek izlemiş olan milyonlarca kişi aynı tadı oyundan almak için oyunu satın aldılar. Sonuçta pazarlama tekniği de gayet başarılı bir şekilde işledi. Fakat oyun yapımcıları bununla yetinmedi. Artık Medal Of Honor oyununun taktiğini geliştirme zamanı idi. Özellikle Call Of Duty serileri hayal ürünü savaşları bırakıp, Irak’ı, Afganistan’ı konu almaya başladı. Böylece tüm dünyanın dikkat kesildiği alanları oyun platformlarına taşıyarak oyunlara olan ilgiyi hat safaya taşıdılar.

Sponsor Bağlantılar

Amerikalı oyun şirketleri tarafından yapılan araştırmaya göre en çok oynanan video oyunlarının her zaman en başında savaş oyunları gelmekte. İlla bir ordu ile karşınızdaki düşmanla savaşmanıza gerek yok. Elinizde silah olup karşınızdakileri öldürdüğünüz her oyun bir nevi savaş oyunudur. Bu açıdan bakacak olursak, spor oyunları ve araba oyunları haricinde kalan bütün oyunlar neredeyse birilerini öldürmeye dayanıyor. Biraz trajik gelebilir ama küçük çocukların da hayranı olduğu Mario oyunlarında da canavarları öldürerek ilerliyorsunuz.
 
Savaş oyunları 10 sene öncesine bakılarak bugünle karşılaştırıldığında, çağ atlamış sayılabilirler. Grafiklerinden tutun da oyun senaryolarına kadar her şey oldukça üst düzeye çekilmiş. Özellikle silah çeşitlerinin artışı ve yeni teknoloji silahların oyunlara eklenişi de dikkatlerden kaçmamalı. Oyunlarda eskiden pek az olarak rastladığımız ekip dayanışması ve ekip olarak savaşma kabiliyeti son dönem savaş oyunlarında ana tema olarak işlenmekte. Eskiden daha çok yaratıklara veya zombilere karşı bir savaş içerisinde olduğunuz oyunlar çoğunluktayken şu sıralar daha çok insanın insanlarla savaştığı oyunlar çoğalmış vaziyette. Online olarak oynayabileceğiniz ve yine sizin gibi online olarak savaş oyunu oynayanlarla savaşacağınız bir çok online savaş oyunu bulunmakta. Hatta bu online savaş oyunları şu anda en popüler olan oyunlara taş çıkartacak grafik ve oynanışa sahipler.
 
Savaş oyunlarını neredeyse oyun satan her yerden temin edebilirsiniz. İlla ki zevkinize ve tarzınıza uygun bir savaş oyunu dikkatinizi çekecektir. Eğer savaş oyunlarının çeşitleri hakkında bilgi sahibi olmak ve oyunlarının konu ve oynanışlarını öğrenmek istiyorsanız savaş oyunları indir sayfasına bir göz atmanızı tavsiye ederiz.