Sıradan insanların kendi istekleri doğrultusunda yapmaya çalıştıkları şeyin;hastalıksal boyutunu ele alan bir bilim dalı varsa akla zarar kifayet bulmaz derinliklerde saklı, pratik bir zeka oyunu gibi insanların kaderleriyle oynuyorlar. Bilinçsizce tüketim toplumu olmaya zorlanıyoruz. Tıpkı kurbağa testinde olduğu gibi; kurbağayı su dolu kabın içine koyun sonra kaynar suyu boşaltın o kabın içine. Hiç düşünmeden kendini dışarı atar kurbağa. Oysa aynı kabı yanan ateşte yavaş yavaş bekletin, su kaynamaya başlasa bile kurbağa su kabından dışarı çıkmayıp ölümü adeta kabullenecektir.

Sponsor Bağlantılar

Doğduğun evde kurallar, büyüdüğün çevredeki kurallar, okul kuralları, iş kuralları, aşk kuralları, evlilik kuralları, din kuralları, ahlak kuralları vs. her taraftan kurallar ağıyla örülmüş durumdayız. Sanki tek tip insan modeli oluşturma çabası gibi.

Peki ya sen özgür müsün? Yediklerin gerçek mi? Bilgi alma özgürlüğünü kullanabiliyor musun? Su kabından bir an evvel sıçra, kaynamadan önce kendi sıcaklığına zaman zaman termometre koymayı unutma.