Taş atan çocuklara verilen gaz ile gündemimizi altüst eden ve hergün ekranların karşısına geçip boy gösteren bu insanlar suçsuz ilan edilip serbest bırakılmasına karşıyım.

Sponsor Bağlantılar

Her ne kadar çocuk olsalar bile Türkiye suçsuz ilan edip onları baş göz edmesi belirli şanslar tanımaları yanlış. Sen kalkıp polise ve devlete karşı gelip insan haklarını soy istimal ediceksin sonrada hiç bir şey olmamış gibi ekranlarda boy gösterirsiniz. Bunlar içeriye tıkanmalı bunlar hak ve özgürlükleri kısıtlanmalı yoksa geleceğin Apo destekçisi olan PKK örgütü olurlar. Ben de Van’lıyım kürtlükte var ama asla bir devletin memuruna taş atabilecek kadar karektersiz biri değilim. Ben ülkemi seviyorum ve bu ülkede hozurlu bir şekilde yaşamak istiyorum. Hozurumuzu bozan insanların bu ülkede yeri yok.

Özellikle bugün Türkiye’yi çok yakından ilgilendiren konu Kürt, Çerkez, Laz, Türk tartışmalarıdır… Hepsiyle bir çatı altında yemek yedik bu topraklarda hava soluduk ve birbirimize destek verdik. Aslında kardeşiz, bin yıldan bu yana. Ama bizi birbirimize düşürme gayreti içinde olanlara karşı, Türkün ve Kürdün aslında bir ve beraber olduğunu, bir ağacın iki dalı olduğunu, birbirleriyle et ve tırnak gibi, bugüne kadar bütünlük gösterdiği bir gerçek. Bu terürist saldırılarıyla bu kardeşliği kimse bozamaz. Bu hain tuzaklara karşı halkımızı uyanık olmaya çağırıyorum. Bu tuzağa düşmeyip kardeşliğimizi yüceltmeliyiz. Bu taş atan PKK yandaşlarına fırsat vermemeliyiz.