Kur’an birçok ayetiyle yeryüzünde akan kanın, insanlar arasına sokulan fitnenin ve bozgunculuğun son bulması için inananların birlik ve beraberlik içinde olmaları gerektiğini emreder.

Sponsor Bağlantılar

Tüm dünyada Müslümanlar yıllardır sürgün hayatı yaşarken, baskı altında iken, türlü işkencelere maruz kalırken, öldürülürken bu zulme sessiz kalmak, Kur’an’a uygun değildir ve zulme ortak olmaktır.

Katliamların, çilelerin, acıların, fitnenin ve dolayısıyla şeytani sistemin son bulması ancak Türk ve İslam Ülkelerinin ittifak etmeleri ile mümkündür.  Akan kanı durduracak güç, net ve kesin çözüm Türk İslam Birliği’dir.

Türk – İslam coğrafyasındaki kargaşa, karmaşa, anarşi ve yoksulluğun ortadan kalkması, huzur ve güven içinde bir uygarlığın yeniden inşası için Türk İslam Birliği’nin kurulması çok önemlidir. İslam dünyası birlik olduğunda, zayıf bırakılmış tek bir insan bile zarar görmeyecektir.

Bugün İslam dünyasının hurafe ve aşırılıklardan, din dışı çarpık görüşlerden arındırılarak, Kur’an temelli bir İslam anlayışı ile yeniden inşası gerekmektedir. Sorunlar, güçlünün değil hukukun üstünlüğü prensibine dayanan Türk – İslam Birliği’nin kurulması ile çözülecektir. Dünyanın bugün bu birliğe ihtiyacı vardır.

Son günlerde İslam dünyasında yapılan tüm toplantılarda bu konu olarak işlenmekte,Türk ve İslam dünyasından yetkililer birlik mesajlarını yüksek sesle dile getirmektedir.

Geçtiğimiz yıllarda imkansız gibi görünen birçok olay gerçekleşmektedir. Örneğin 60 dan fazla ülkeyle aramızdaki vize uygulaması kaldırılmıştır. Türk İslam Birliği ve bu birliğin liderinin Türkiye olması gerektiği konusunda çarpıcı açıklamalar yapılmaktadır.

Tarihte tüm dünyayı aydınlatan İslam Medeniyeti gibi, Türk – İslam Birliği de dünyayı yeniden aydınlatacaktır. Yaşanan gelişmeler bu güzel dönemin yaklaştığının işaretleridir. Kimi itirazlara cevaben bu birliğin ırk üstünlüğüne dayalı bir birlik olmadığını ekleyelim. Allah, ırk üstünlüğü düşüncesi üzerine kurulan sistemi asla başarıya ulaştırmaz, ezer.

Yurdumuz İslam’ın en güzel yaşandığı ülkedir. Osmanlı’dan miras kalan deneyimleri, bu birliğin liderliğinde Türkiye’ye yol gösterecektir. İslam’a hizmete kendini adamış olan Türkiye’nin liderliğinde/ağabeyliğinde kurulacak bu birlik, dini, milliyeti ve düşüncesi ne olursa olsun her insan için kurtuluş olacaktır.