TTNet WiFi Servisi Nedir?

TTNet WiFi

TTNet WiFi, hızlı ve güvenilir kablosuz internet erişim hizmetidir. TTNet WiFi ile restoran, havaalanı, otel, alışveriş merkezi, konferans merkezi, marina, üniversite, kafe, fuar alanı gibi yerlerde, taşınabilir bilgisayar ya da Wi-Fi uyumlu cep telefonu üzerinden, hızla ve güvenle internete bağlanabilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

 

500’ü aşkın TTNet WiFi servis noktasında, TTNet WiFi kartı satın alarak ya da kredi kartınızla ödeme yaparak kablosuz internete bağlanabilirsiniz.

 
TTNet WiFi TTNet ADSL Abonelerine Ücretsiz mi?
 

TTNet WiFi TTNet ADSL Abonelerine 31 Mayıs 2008’e kadar ücretsiz, bu tarihten sonra ise ücretlidir. TTNet WiFi servis noktalarında, ADSL hizmet numarası, kullanıcı adı ve şifrenizi girerek internete bağlanabilirsizniz.

 
 

TTNet WiFi’den nasıl yararlanabilirim?

 

Günlük 30, 60 ve 150 dakika; haftalık 300 dakika ve aylık 1800 dakika şeklinde 5 ayrı seçenekte satışa sunulan TTNet WiFi kartlarından birini alabilir, kart üzerinde yazan kullanıcı adı ve şifrenizle WiFi servis noktalarından internete bağlanabilirsiniz. Kart alımını internet üzerinden kredi kartıyla da yapmanız mümkün.

 
 

Ödemeyi Nasıl Yapabilirim?

 

TTNet WiFi kartı satın alarak:

 

Satış noktalarından ya da TTNet WiFi Servis Noktalarından aldığınız TTNet WiFi kartınızda bir kart numarası ve şifre bulacaksınız., TTNet WiFi Servis Noktasında, İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza çıkan karşılama sayfasında (www.ttnetwifi.com.tr; herhangi bir sayfaya girmeye çalıştığınızda otomatik olarak bu adrese yönlendirileceksiniz), Kullanıcı Adı bölümüne Kart Numarasını, kazıdığınız kısımda yazan şifreyi ise Şifre bölümüne yazmanız gerekmektedir. 

 

Not: Şifre yazımında herhangi bir hatayı önlemek için kartınızdaki şifreyi bir metin düzenleyici programda yazdıktan sonra kopyala-yapıştır yöntemi ile şifre bölümünü doldurabilirsiniz.

 

Kredi kartı ile ödeyerek:

 

Kredi kartı ile ödeme yapmak için Servis Noktalarımızdan birisinde bulunmanız gereklidir. İnternet tarayıcınızla herhangi bir web adresine girmeye çalıştığınızda TTNet WiFi karşılama sayfasına yönlendirileceksiniz. Bu sayfadaki “Kredi Kartı ile Ödeme” seçeneğini kullanarak Kullanıcı Adı ve Şifre’nizi alabilirsiniz. TTNet WiFi karşılama sayfası www.ttnetwifi.com.tr adresine yalnızca Servis Noktalarından ulaşabilirsiniz.

 
 

TTNet WiFi’i Nasıl Kullanırım?

 

* TTNet WiFi servis noktalarında, dizüstü/avuç içi bilgisayar ya da Wi-Fi uyumlu cep telefonunuzun Wi-Fi özelliğini açın.

 

* Kablosuz ağlardan (SSID) “TTNet WiFi”i seçin.

 

* İnternet tarayıcınızı açtığınızda karşınıza gelen sayfada, satın aldığınız TTNet WiFi kartı üzerinde yer alan ya da kredi kartı ile aldığınız kullanıcı adı ve şifrenizi yazarak giriş yapabilirsiniz.

 
 

TTNet WiFi Servis Noktaları

 

TTNet WiFi hizmetinden yararlanabilmek için TTNet WiFi servis noktalarından birinde olmanız gerekir. Şuan için maalesef çok yaygın olmayan bu servis noktalarına aşağıdaki adresten yaşadığınız şehri seçerek bakabilirsiniz:

 

http://www.ttnet.net.tr/90.aspx.aspx

 
 

TTNet WiFi kullanımı için gerekenler

 

* Dizüstü, avuç içi bilgisayar, ya da Wi-Fi özellikli cep telefonu

 

* IEEE802.11b/g ve Wi-Fi uyumlu WLAN kartı (wlan özellikli bilgisayalarda bu karta ihtiyaç duyulmaktadır)

 

* Kullanıcı adı ve şifre (Daha önceden satın aldığınız TTNet WiFi kartlarınızın üzerindeki kullanıcı adı ve şifreyi kullanabilir ya da TTNet WiFi sitesi üzerinden kredi kartınızla ödeme yaparak kullanıcı adı ve şifrenizi alabilirsiniz).

 
 

TTNet WiFi Kartını Nerden Alabilirim?

 

TTNet WiFi kartınızı, Türk Telekom Ofisleri, Türk Telekom bayileri ve TTNet WiFi Servis Noktalarından alabilirsiniz.

 
 

TTNet WiFi’te güvenlik

 

TTNet WiFi şebekesi diğer İnternet bağlantıları kadar güvenlidir. Kullanılan cihazdan Wi-Fi sistemine kadar bilgiler şifreli bir şekilde güvenle taşınır.

 

TTNet WiFi servis noktalarındaki erişim hizmeti TTNet WiFi altyapı olanakları ile sınırlı olduğundan, bu hizmet yaygınlaşmadan çok verimli bir hizmet almak beklenmemelidir.

 
 

TTNet WiFi Ücretleri

 

TTNet WiFi ile İnternete bağlanmak için günlük, haftalık ve aylık olmak üzere farklı zaman dilimlerinde geçerli olan kullanım paketleri alabilirsiniz. Bu paketler hem kredi kartıyla ödeme seçeneğinde hem de satış noktalarından edindiğiniz TTNet WiFi kartları için geçerlidir.

 

Kullanım Paket Seçenekleri

Süre (dk)

Fiyat (YTL)

30 dk / Günlük (0,5 saat) 

30

3.5 YTL

60 dk / Günlük (1 saat)    

60

6 YTL

150 dk / Günlük (2,5 saat)   

150

12 YTL

300 dk / Haftalık (5 saat)    

300

20.5 YTL

1800 dk / Aylık (30 saat)        

1800

82.3 YTL

 

TTNet WiFi paketlerini, ilk kullanımdan itibaren paketinizin geçerli olduğu süre sonuna kadar (günlük: 24 saat içinde; haftalık: 7 gün içinde; aylık: 30 gün içinde) dilediğiniz şekilde kullanabilirsiniz. Yani ister bu süreler içinde kullanın isterseniz kullanmayın 🙂 Kullanım süreniz o kadar ve o sürenin sonunda kullanmamış olsanızda, hakkınızı kaybediyorsunuz.