Açılış için her şey hazırdı. Merkeze ev sahipliği yapacak saray en ince ayrıntısına kadar süslenmiş ve her yan bayraklarla donatılmıştı. Sarayın geniş bahçesine konuklar için görkemli koltuklar konmuş, garsonluk yapacak kızlar büyük bir titizlikle seçilmişti. Güvenliği ülkenin özel kuvvetleri sağlıyordu. Ne de olsa ülkenin en büyük asilleri bu merkezin açılışına katılacaktı.

Günler öncesinden duyurular yapılmış, ülkenin en büyük televizyon kanalları bu açılışı yüzyılın olayı diye duyurmuştu. Törene halktan çok az kişi çağrılmıştı. Çağrılanlar daha önce tükürdüğünü yalayanların arasından seçilmişlerdi. Siyasetçi asiller için böyle bir titizlik gösterilmemişti nedense. Nihayet özel birliklerde bir hareketlilik oldu ve görevliler heyecanla koşuşturmaya başladı. En büyük asil saraya girmişti. Büyük bir ciddiyetle tahtına oturdu. Diğer davetliler de ondan sonra yerlerine geçtiler. Tören başladı. Sunucu kısa bir açılış konuşması yaptı ve sözü ülkenin en büyük asiline verdi. Kürsüye çıkan büyük asil konuşmasına iyi dileklerle başladı ve devam etti:

Sponsor Bağlantılar

Bu merkez ülkemizin medarı iftiharıdır. Dünyada tektir, bir örneği daha yoktur. Ülke olarak tükürükle aramızdaki o sarsılmaz bağ bazılarınca kıskanılmakta ve bizlere haksız yere saldırılar olmaktadır. Efendim biz niye tükürdüğümüzü yalıyormuşuz sürekli. İşte bu muhteşem merkez bu konuda bilimsel çalışmalar yapacak ve ülkemize çok değerli bilim adamları kazandıracaktır. Tükürdüğümüzü yalamamızın sebeplerini bilimsel olarak ortaya koyacaktır bu merkez. Biz de artık bu haksız saldırı ve ithamlardan kurtulacağız.

Herkesi tükürdüğünü yalamaya ve bundan utanmamaya davet ediyorum. Saygılarımı sunarken yaşasın tükürük ve onu yalayanlar diyorum. Büyük adam kürsüden indi. Daha önce hazırlanan kurdelaları kesmek üzere tükürük yalama yarışmasının birincisi ve önde gelen asiller yan yana dizildiler, kahramanlık marşları eşliğinde kurdelayı kestiler. Dünyanın en önemli haber ajansları olayı flaş haber olarak duyurdu. Dünya şaşkındı.