Tek Problem Atıcılık

2011 Universiade kış oyunları, biathlon erkekler 10 km sprint mücadelesinde Ukrayna’dan Artem Pryma altın madalyaya ulaşırken vatandaşı Sergii Semenov gümüş, Rus Evgeniy Granichev ise bronz madalya’da kaldı. Pryma ve Semenov ise hiç atış kaçırmadan madalya’ya ulaştılar.

Sponsor Bağlantılar

Biathlon Milli Takımımızdan, Ahmet Üstüntaş 32:42’lik derecesiyle 28’inci oludu. Kayaklı koşudaki hızıyla ilk beş içerisinde yer alan Orhangazi Civil talihsiz bir şekilde 3 atış kaçırarak ceza puanlarının (3:00) eklenmesiyle genel klasmanda 31’nci oldu.

Ülkemizi temsil eden sporculardan Uğur Akman 33, Müjdat Boz 37, Recep Efe 38 ve Ekrem Yıldırım 42. Oldu.

Atışlarla Tarihi Başarıları Kaçırdık

Kayaklı koşuda ilk beş içerisinde yer alan sporcumuz Orhangazi Civil 3 atış kaçırarak genel klasmanda tarihi bir başarıyı elinden kaçırdı.

Aynı sorun sporcularımız Müjdat Boz, Ekrem Yıldırım ve Recep Efe içinde daha iyi sonuçla müsabakadan ayrılmalarına engel oldu.

Atış Problemini Aşarsak Sochi’de Madalya Gelir

Sporcularımız manevra kabiliyeti, atış sitili, hırslı mücadeleleri ve kondisyonları bakımından diğer sporcularla başa baş mücadele ediyorlar. Ancak kısa vadede ki sorunlar; tüfekli atışlarda alınan ceza puanları ve tecrübesizlik. Tecrübesizlik uluslar arası mücadelelerde bulundukça giderilebilecek bir negatif etki. Tüfekli atıştaki sorun ise çalışma ve hazırlık kamplarıyla giderilebilecek bir eksiklik. Bu küçük problemler aşıldığı zaman, bu ülke hak ettiği madalyalara kavuşacaktır.

Biathlon’da Heyecan Hız Kesmiyor

Yarın (02 Şubat 2011)  Biathlon Erkekler 12.5 km ‘Takip’ yarışında 6 sporcumuz mücadele edecek. Eurosport 2 tarafından yayınlanacak müsabaka saat 10:00’da başlayacak.

Gökhan Çayan