Üst solunum yolu hastalıklarından biridir grip. Kırgınlık, halsizlik, burunda tıkanıklık, hafif ateşle kendini göstermeye başlar ve vücudumuza davetsiz misafir olarak gelir yerleşir. Çoğunluk kalabalık, havalandırması iyi yapılmayan virüslerin oluşumuna elverişli yerleri sever.

Sponsor Bağlantılar

Basit bir hastalıkmış gibi bahsederiz. Nasılsın? iyiyim birşeyim yok grip olmuşum… Belki de önemsenmediği için her geçen yıl zararını arttırarak kapımızı çalar. Aslında sonuçları ve zararları ağır olabilir. Özellikle çocuklarda orta kulak iltihabından sinüzite kadar rahatsız edici durumlara varabilir. Tabi zatürre faktörünü unutmayalım.

Ne yapmalı? Vucudun direncini en üst seviyede tutalım. Çoğunlukla hasta olduğumuzda vitaminli besleniriz, dinlenmeye çalışırız. Oysa ki doğal beslenmeye çalışsak, meyveleri evimizden eksik etmesek, ıhlamur adaçayı vb. bitkileri alışkanlık haline getirsek belki bu mikroba bu kadar çekici gelmeyiz. Tabi temizliği yadsımamak gerekiyor… Beş dakika ayırarak ellerimizi yıkamak bile hastalığı kapıdan uzak tutmanın giriş yolu olabilir. Ağzımız burnumuz tıkalı zor nefes aldığımızı, o rahat yatağımızın bize bir işkence yerine dönüştüğü zamanları düşünürsek korunmak için yapacağımız şeyler pek de zor olmasa gerek.

Herkese şimdiden geçmiş olsun.