Çok Yaşayan Bilmez, Çok Gezen Bilir Atasözünün Anlamı Açıklaması Nedir? Kompozisyon…

“Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir” atasözümüz içerisinde kelimelerin gerçek anlamını taşıyan bir atasözümüzdür. Bu atasözümüzde bilgi birikiminin yaş ile mi yoksa yaşanılan hayata göre mi olduğu konusunda sizlerde çok gezenin bildiği görüşünü savunuyorsanız, bu atasözüyle ifade ederek kullanabilirsiniz.
“Çok yaşayan bilmez çok gezen bilir” atasözünde aynen okuduğumuz gibi çok yaşayanın, çok gezenden bilgili olamayacağı konusunda bir görüş mevcut. Bu görüş elbette zaman zaman doğru olmasa da genel olarak bakıldığında daha fazla gezen kişilerin daha uzun yaşayan kişilerden daha fazla bilgi sahibi olduğunu sizlerde görebilirsiniz.

Sponsor Bağlantılar

Aşağılamak için bu örneği vermek istemediğimi belirterek; Köyde yaşam sağlıklı ve daha uzun geçmektedir. Fakat işleri gereği köyünden başka yerlere seyahat edemediğinden dolayı bırakın o mekan ile ilgili yorum yapmayı bahsi geçildiğinde o mekanın ismi hakkında ufacık bir yer sahibi olamayabilir.

Bu nedenle ki görmek düşünmekten veya televizyonda izlemekten daha somut bir bilgiye sahip olmayı sağlar. Sizlerde eğer imkanınız varsa kesinlikle gezerek bilgi sahibi olmanızı tavsiye ediyoruz.