Türkiye dış politikası Ak Parti Hükümetleri zamanında güzel gelişmeler kaydetmiştir. Sayın Başbakanımızın yerinde söylemleri ve hükümetin üyelerininde aynı duruşu sergilemeleri Türk dış politikasına ivme kazandırdı ve bu duruşları devam ederse başarılarımız katlanacaktır.
Son yüzyıldaki gelişmelere bakarsak bu gelişmeyi daha da fark edeceğiz ama şunuda unutmamamız gerekiyor, dış politikanın başarısı içerideki kuvvetle ve başarı ile mümkündür.

Sponsor Bağlantılar

Ak Parti Hükümeti dış politikada hiçbir zaman taraf olmamıştır, her zaman merkezde yani ortada olmuştur en son örnek ise İsrail deki yangına müdahele, İsrail le aramız bu kadar buz gibi iken bu hareket insanlık namına yaplmış bir harekettir. Bunu dünya ülkeleri tarafından nasıl algılandığını görür gibiyiz, evet Türkiye dış politikada onurlu duruşuyla takdir toplamaya devam ediyor.

Ak Parti Hükümetimiz dış politikada bütün dünya ülkeleri ile arasını iyi tutuyor. İlkokula gittiğimiz zamanlar bize söylenen etrafımız düşmanlarla çevriliydi ne olduda bu düşmanlar dost oldu, evet sayın okuyucular içe kapanıklılık ülkemize hiçbir zaman hiçbirşey getirmemiştir, ben milliyetçiyim demeyle milliyetçi olunmuyor, ben ulusalcıyım demeyle ulusalcı olunmuyor, ben Atatürk çüyüm demeye bu temiz milletimiz kanmıyor binlerce yıldır kardeşçe yaşadığımız Suriye ile bu günkü münasebetimizle milliyetçi olunuyor, yine binlerce yıldır aynı coğrayada kardeş gibi yaşadığımız İran, tüm dünya İran ı cephe almışken bizim burada barışçıl bir rol almamız ilericilik ve Atatürk çülük oluyor. ”Burası İran mı” demeyle modernlik olmuyor.

Bir aileden örnek verelim aile komşuları ile devamlı hır,gür içinde olacak,devamlı kavga içerisinde olacak bu durum bugünkü gibi aile bireylerinden biri büyüklük yapıp çıkacak ve bu kavgaları bitirip yeni dostluklar yeni arkadaşlıklar kuracak. Bu durum o sokağa, mahalleye, ilçeye, il e vs. sirayet eder, demekki bizim komşularımızla iyi olmamız komşularımızla içli, dışlı olmamız coğrafyamıza, dünyamıza huzur getirecektir.

Benim tahminimce ülkemizin gelişmesini istemeyen güçlerin elinde bir tek Kürt meselesi kaldı, farkındaysanız bu aralar bütün medya sivil toplu partiler herkesin dilinde aynı söylem iki dil kaşıyacak başka bir konu yok, eğer bu süreci de hükümetimiz güzel yönetirse bence hiçbir problem kalmayacaktır ve gizli güçler avuçlarını yalayacaklardır. Sonuç olarak demokrasi işliyor elimizde oyumuz var, hükümetin icraatlarını beğenmiyorsanız yaparsınız siyasetinizi, vatandaşı inandırırsınız politikalarımıza gelirsiniz iktidara ve kendi politikanızı belirlersiniz, gizli güçlerden medet umarak darbelerden medet umarak bir yere gelemessiniz gelsenizde aziz milletimiz geçmişte olduğu gibi gereken cevabı verecektir.