Okuduğum son kitap hakkında fikirlerimi belirtme gereği duydum. Çünkü benim için büyük anlamlar ifade eden bir yazıydı, okumaktan sıkılmayıp devam edenler beni anlayacaktır, sabırla okuyan, okumayan herkese şimdiden teşekkür ederim.
MİRZAKERİM NORBEKOV.

Sponsor Bağlantılar

Haddini bilmezin anasının nikâhı nerede kıyıldı, diyordu kendini kastediyor sanırım.

Önceki kitabını da okumuştum benim için önemli bir kitaptı, (AKLINI BAŞINA TOPLAMA REHBERİ) ruh dengemde büyük devrim yaptı. 2. si eksik kalanları tamamladı diye bilirim 3. kitabi yolda imiş merakla bekliyorum, teşekkürlerimi gönderiyorum.

İlk kitabı beni güzlüklerden kurtardı,  uzak ve yakın gözlüğü kullanıyordum ikisini de artık taşımıyorum ve kendimi kutluyorum. İnanç ve azim başarıyor, yol gösterene inanmak yolun yarısı demekti. Önerdiği egzersizleri tam anlamıyla yapmadım, biraz tembellik var hamurumuzda zaten kendisi de her an vurguluyor ve tembellere hakaretler yağdırıyor tüm tembeller gibi bende payıma düşeni sineye çekerek hiç alınmadan okudum ve tembelliğimi kabul ettim, buda bir şeydir diyorum, ya ben tembel değilim ne yapalım hayat şartları el vermiyora sığınsaydım daha da çok küfürü hak ederdim ama sığınmam gerçekten tembelim kendi adıma özür dilerim.

2. kitap alabildiğine gizemli yazılmış olmakla birlikte bazı sırları açıklıyor (yani evrenin sırlarını) onun için kendine haddini bilmez diyor.

Yaşadığımız çağda çok itibar görmeyen konulara değinmiş okuyanların çoğunluğu bu adam kafayı sıyırmış diye düşünebilir haklılar çünkü herkesin kabul edebileceği konular değil.

O da inkâr etmiyor.

Benim düşüncemi merak ederseniz hiç yadsımadım kültürüm gereği ve okuduğum onlarca kitaplardan dolayı olsa gerek aynı konuları işleyen çok yazı okumuştum, hatta basit bile buldum diyebilirim.

ERGÜN CANDAN’IN sınır ötesi yayınlarından çıkan kitapları bu kitaptan daha ağır konuları işlemişti bunu basit buldum.

Ama biliyorum ki çok şeyleri gizlemek zorunda yazar.

Evrenin sırları MEVLANA – HACI BEKTAŞ VELİ – YUNUS. HACI BAYRAM VELİ gibi adını sayamadığım ilim âlimleri yok olduğu sanılıyor veya ben öyle sanıyordum, oysa kendini ortaya koymayan gizleyen kıyıda köşede kalan ilim adamları var olmalı. İlim yolunda ilerleyen kişilerin var olduğuna inanıyorum artık, anladım ki onlar kendilerini çok iyi gizliyorlar ve haklılar, tarihler bilim ve ilim âlimlerini asan kesen yüzen zorbalarla dolu.

Bu kitapları ilgisini çekenlere tavsiye ederim sonuna kadar dayanın siz kazanacaksınız o kadar acımasız bir pedagoji uzmanı ki yıldırma tekniği uyguluyor yılmayın lütfen.

Sözlerini üstünüze alınmayın müthiş bir deneme tekniği var.

zeynep pınar başı. karaer