Erzurum’da yapılan 25. Universiade kış oyunlarında Biathlon müsabakaları yarın(1 Şubat 2011)  saat 10:00’da  yapılacak erkekler 10 km sprint yarışıyla devam edecek.
İlk yarış olan 20 km individual’da ülkemizi başarıyla temsil eden biathlon milli takım sporcuları, bu kez de 10 km sprint mücadelesinde ter dökecek.

Sponsor Bağlantılar

Ülkemizde bir yıl önce yapılmaya başlanan biathlon sporunda, ülkemiz adına uluslararası mücadelelerde en iyi sonucu Torsby’de düzenlenen Gençler Dünya Şampiyonasında alan Orhangazi Civil yarın ki yarışta ay-yıldızlı formayı bir kez daha terletecek.

Uluslararası Biathlon Birliği (IBU) dergisinde, Türklerin gelecek vaad eden biathlon sporcusu olarak nitelendirilen Orhangazi Civil, bu dalda yarışan en genç sporcumuz. İngiliz basını ise Orhangazi Civil’in 10 km sprint mücadelesinde Türkiye adına bir sürprize imza atacağından emin.

Uzun yıllar bu alana büyük yatırımlar yapan Rusya, Belarus, İsviçre, Avusturya ve Estonya gibi ülkelerin sporcularıyla başa baş mücadele eden Türk Milli Takımı yarın Orhangazi Civil dışında 5 sporcuyla daha müsabakada ülkemizi temsil edecek.

Kayaklı koşu ile tüfekli atışın kombinesi olan Biathlon sporu izleyenlere büyük keyif vermeye yarın ki yarışlarda da devam edecek.

Universiade 2011 Kış Oyunları

Dal: Biathlon- Erkekler 10 km sprint
Saat: 10:00
Yayın: TRT-3, TRT-HD ve TRT- AVAZ

Gökhan Çayan