Eurovision’a Kim Katılacak? Eurovision’a 2013’de Kim Katılacak?

2012 Eurovision’a kimin katılacağı henüz kesinleşmemiştir. Kesinleştiğinde bu sayfadan bilgi verilecektir.
Eurovision’a Kim Katılacak? Eurovision’a 2012’de Kim Katılacak?

Sponsor Bağlantılar

TRT uzun tartışmaların ardından Eurovision’da Türkiye’yi Can Bonomo‘nun temsil etmesine karar verdi. Bonomo Eurovision’a özel bir şarkı besteleyecek.

Daha önce Eurovision için Kıraç, Atiye, Sıla ve Hande Yener’in adı geçmişti. TRT yönetimi ters köşe yaparak, Eurovision için son dönemde özellikle klipleriyle adından söz ettiren Can Bonomo‘yu seçti.

Eurovision’a Kim Katılacak? Eurovision’a 2010’de Kim Katılacak?

Sıra geldi 2010 Eurovision Şarkı Yarışması’na. 2010 Eurovision şarkı yarışmasında Türkiye’yi Norveç’te bir grup temsil edecek. Kim mi? Manga Grubu. Kendilerine şimdiden başarılar diliyoruz. Şarkısının Türkçe olmasını arzu ediyoruz. Geçen yıl Hadise iyi bir şarkıyla kötü bir sonuç almıştı, Manga grubundan daha iyi bir başarı bekliyoruz. Yorum ve değerlendirmelerinizi bu sayfadan paylaşabilirsiniz.

2009 Eurovision’da Hadise…

Belçika’nın “Eurovision’da bizim için yarış” teklifini reddeden Hadise, Türkiye’yi temsil edecek. Kararı Akşam’a açıklayan TRT Genel Müdürü Hadise için ‘sponsorları iyi. Bu yüzden tanıtımı ucuza gelir’ nitelemesini yaptı.

Kurumun belirlediği ismi ilk kez açıklayan TRT Genel Müdürü İbrahim Şahin, “Düzenlediğimiz anketin sonucunu dikkate alarak bizi Hadise’nin temsil etmesine karar verdik” diye konuştu. TRT, Mayıs 2009’da Moskova’da yapılacak yarışma için aday sayısını ikiye indirmiş, Şebnem Ferah ile Hadise finale kalmıştı.

Eurovision’da Türkiye’ye ve Manga Grubu…

2013 Eurovision Ne Zaman Yapılacak? Yorumlar için tıklayınız…