Galatasaray-Fenerbahçe

Galatasaray-Fenerbahçe

Bu hafta gündemi bir hayli meşgul edecek olan derbinin sonucu merakla bekleniyor. Ev sahibi Galatasaray 70 puanda misafir takım Fenerbahçe’de 70 puanda yenen bitime 2 hafta kala 3 puan öne geçecek ve şampiyonluk için büyük avantaj sağlayacak.

Sponsor Bağlantılar

Ev sahibi takımda teknik direktör sorunu hala devam etmekte ama bunun yanında geçen hafta oynanan İstanbul B.B. maçında show yapan Lincoln formda, Lincoln bu hafta da formunu devam ettirirse Galatasaray kazanmaya yakın görünüyor.

Fenerbahçe’ye ise mağlubiyet harici diğer iki sonuçta yetiyor bir bakıma çünkü lig aynı puanlarda biterse ikili averajlarda ilk maçı kazanan Fenerbahçe önde.

Ama gel gelelim iki takım taraftarlarınında tek beklentisi kazanmak. Galatasaray Fenerbahçe’yi yenmeden şampiyon olmak istemiyor. Fenerbahçe de aynı düşüncede Galatasaray’ı yenmeden kazanılacak şampiyonluk Fenerbahçe’yi pek mutlu edeceğe benzemiyor.

Ligde bu iki takım arasında oynanan son maçlara baktığımızda da Fenerbahçe’nin büyük üstünlüğü var. Fenerbahçe bu üstünlüğü devam ettirmek Galatasaray ise şanssızlığını kırmak istiyor.

Tabi bunların yanında pusuya yatmış bekleyen 67 puanda Sivas var eğer iki takım berabere kalırsa Sivasspor bu iki takıma da kendi maçını kazanırsa 3 puan daha yaklaşacak ve puan farkını 1’e indirecek. Eğer bir takım kazanacak olursa bu sefer diğer takımla puanları eşitleyecek ve şampiyonlar ligi şansını iyice artırmış olacak.

Herkes için düşünüldüğünde bu hafta derbi haftası dünyanın sayılı derbileri arasında gösterilen Galatasaray-Fenerbahçe maçları her zaman zevkli geçmiştir ve sonucu merakla beklenmiştir.

Biz iki takımımıza da başarılar diliyoruz. Taraftarlar gruplarımızdan da sporun barış ve kardeşlik olduğunu unutmamalarını bekliyoruz.

Her iki takımada başarılar dileriz. Futbol sevgi, barış ve kardeşliktir.