Güvenlik Sistemleri konusu; Türkiye’de ve Dünya’da her geçen gün daha da önem kazanmaktadır. Terör olaylarının, hırsızlıkların ve soygunların önüne geçilememesi güvenliğin önemini bu konuya ilgiyi daha da artırmıştır.Kamera Sistemleri ile özellikle caydırıcı bir yol izlenmiştir. Bu nedenle; yurdumuzda gerek fiziki güvenlik gerekse elektronik güvenlik sistemleri konusunda çalışan firmaların sayısı hızla artmaktadır. Fiziki güvenlik; bir binayı , bir alanı veya bir bölgeyi güvenlik personeli tarafından koruma altında tutmaktır. Elektronik güvenlik sistemleri ise bir bir binayı, bir alanı veya bir bölgeyi elektonik güvenlik ekipmanları ile kontrol altına almak anlamına gelmektedir. Bu güvenlik ekipmanlarına kısaca güvenlik sistemleri denmektedir. Genelde kullanılan güvenlik sistemleri şunlardır.

Sponsor Bağlantılar

 

X-Ray Cihazı

X-RAY CİHAZLARI

 

X-Ray cihazları bir paketin, bir çantanın veya bir valizin içini kontrol etmekte kullanılır. Cihaz; içinden geçen paketin, çantanın veya valizin içindekileri, monitörü vasıtası ile gösterebilmektedir. Hava alanları, limanlar, tren istasyonları, iş ve alışveriş merkezleri, kamu kuruşuşları, askeri binalar gibi güvenliğin önemli olduğu birçok yerde kullanılmaktadır. Kullanıldığı yere göre tünel boyutları değişmektedir. Renkli ve monokrom modelleri mevcuttur.


METAL DETEKTÖRLERİ

 

Metal dedektörleri kişilerin üzerindeki metalleri yoğunluğuna göre algılayarak ses ve ışıkla uyarıda bulunmaktadır. Kapı tipi metal dedektörleri ve el tipi metal dedektörleri olmak üzere iki çeşidi vardır. Çok bölgeli ve tek bölgeli kapı tipi metal dedektörleri mevcuttur. Böylelikle kişilerin silah veya risk oluşturan diğer metaler ile giriş yapmaları önlenebilmektedir.

 

Kartlı Geçiş SistemleriKARTLI GEÇİŞ SİSTEMLERİ

 

Kartlı geçiş sistemleri; güvenlik ve personel devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 farkı alanda kullanılabilir. Proximity , manyetik ve barkodlu kartlar kullanılnakla beraber daha çok proximity (Yaklaşım tipi) kartlar kullanılmaktadır. Kart okuyucular bağımsız çalışabildiği gibi bir panele bağlı , bilgisayar kontrollü olarak da çalışabilmektedir. Kart okuyucular turnikeye veya kapıya kumanda edebilmektedirler. Böylelikle bir binaya veya odaya saat kaçta kim tarafından giriş yapıldı , ne kadar kalındı bunları tesbit etmek mümkün olmaktadır.

 

 

Parmak İzi SistemleriPARMAK İZİ SİSTEMLERİ

 

Parmak izi kutma yöntemi ile bir binaya giriş ve çıkışları kontrol altına almak mümkündür. Parmak izi sistemi; geçiş kontrol ve devam kontrol amaçlı olmak üzere 2 amaçlı kullnılmaktadır.Fabrikalarda ve işyerlerinde personel devam kontrol (PDKS) ve güvenliğin önemli olduğu yerlerde giriş-çıkışın parmak izi okutma vasıtası ile yapılarak kontrol altına alınması sağlanmaktadır.

 

 

Trafik BariyerleriTRAFİK BARİYERLERİ

 

Trafik bariyerleri daha çok otopark bariyeri, site, apatman gibi yerlerde araç girişlerini kontrol altına almak için kullanılır. Uzaktan kumandalı ve proximity kartlı çalışan modelleri mevcuttur. Kol uzunlukları kullanılan alana göre seçilebilmektedir. Kollu bariyerlerin dışında mantar bariyerler, yer tuzakları ve yol blokajları ile de araç giriş-çıkışları sınırlandırılabilmektedir.

 

Turnikeler

TURNİKELER

 

Turnikeler elektromekanik yapıda olup daha çok, metro, stadyum, plaza, fabrika gibi yerlerde girişleri kontrol altına almak amacı ile kulanılır. Kartla veya jetonla çalışan modelleri mevcuttur. Ayrıca; bel tipi turnikeler, boy turnikeleri ve özürlü turnikeleri mevcuttur.

 

Alarm Sistemleri

ALARM SİSTEMLERİ
 

Hırsız ve yangın alarm sistemleri olmak üzere iki amaçlı kulanılmaktadırlar. Sistemin ana bileşenleri algılama sensörleri ve kontrol panelidir. Haraket sensörleri, darbe sensörleri, duman sensörleri, ısı değişim sensörleri gibi değişik amaçlı sensörler mevcuttur.

 

Kamera Sistemleri

KAMERA SİSTEMLERİ
 

Güvenlik kameraları vasıtası ile bir binayı veya açık alanı 24 saat izlemek ve kaydetmek mümkündür.Gece görüşlü kameralar, haraketli speed dome kameralar , zoom yapabilen kameralar gibi birçok güvenlik kamerası çeşidi vardır. Ayrıca ortama göre değişik kamera lensleri kullanılmaktadır. Kamera sistemlerinde en önemli ikici bileşen ise dijital kayıt cihazlarıdır. Kayıt cihazları vasıtası ile güvenlik kameralarının kurulu olduğu bölge 24 saat kaydedilebilmekte ve istenildiği zaman geriye dönük kayıtlar izlenebilmektedir. Ayrıca internet üzerinden bu alanları canlı olarak izlemek de mümkündür. Güvenlik kameraları sayesinde birçok suçun faili belirlenebilmekte ve suç oranını düşürmek mümkün olabilmektedir. Güvenlik kamerası ülkemizde her alanda sıkca rastlanmaktadır. Güvenlik kameralarına sosyal oturma yerleri, bankalar, plazalar, ikamet siteleri, askeri birim yerleri, emniyet birim binaları ve buna benzer birçok alan görüş açısı en iyi bir bölümde yer verilmektedir. Kamera sistemleri maaliyetimiz açısından da çok ciddi ve korkunç rakamlar değerlerinide taşımamaktadır. Her bütçeye uygun kamera sistemleri artık kolaylıkla bulunabilmektedir. Güvenlik kamerası almadan ve ya montajını dahi gerçekleştirmeyi düşünmeden önce sıkı bir araştırma işlemi yapmak büyük yarar vardır.

 

PKDSPDKS (PERSONEL DEVAM KONTROL SİSTEMİ) 

 

PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi); personel giriş-çıkış hareketlerinin günlük ve aylık olarak bilgisayar ortamında kontrolünü ve rapor alımını sağlayan bir takip sistemidir. Personel Devam Kontrol Sistemleri insan faktöründen kaynaklanan hataların ortadan kaldırılması ve puantaj hesaplaması için harcanan zamanı asgariye indirdiğinden artık firmalar için vazgeçilmez bir ihtiyaç haline gelmiştir. Personel Devam Kontrol Sistemleri’nin kurulumunda farklı yöntemler kullanılabilmektedir. Personelinizin hareketlerini kart okutma tercihi ile kontrol edebileceğiniz gibi, Parmak İzi Okutma tercihi ile de kontrolünü sağlayabilirsiniz. PDKS (Personel Devam Kontrol Sistemi) sayesinde, personelinizin tüm hareketlerine dair takibi (eksik çalışmalar, geç gelmeler, erken çıkmalar, fazla mesailer, avanslar, ek ödemeler, bordro, günlük ve yıllık izinler) rapor halinde alma, imkanı sağlar. Winsoft-3000 Yazılımımızın tüm menüleri ve içerik özellikleri Türkçe olup kullanımı son derece kolaydır. Aynı zamanda resmi personel bordro programlarına, puantaj aktarımını tek bir tuşa basarak gerçeklerştirme imkanı verir.

 

 

Access Kontrol SistemiACCESS KONTROL SİSTEMİ 

 
Access Kontrol Sistemleri’nin amacı, firmaların ziyaretçi ve personelinin takip ve kontrolünü dijital ortamda sağlamaktadır. İşyerinizin girişinde turnikeler ile ofis kapılarına entegre edilen kart okutma terminalleri ya da Parmak İzi Okutma Cihazları sayesinde tüm hareketleri Access Kontrol Yazılım desteği ile anında görebilme ve rapor alabilme imkanı verir. Anti Pasback ve yetkilendirmeler yapılabilir. Personelinizin firma içindeki hareketlerini sınırlandırabilirsiniz. Aynı zamanda CCTV Kamera Sistemleri, Yangın Alarm Sistemleri, Hırsız Alarm Sistemleri ve PDKS Sistemler ile entegre olarak çalışabilmektedir.