Tek seferde içildiğinde bile sizi bağımlılık yapacak bir çok etken madde içerir. Başlaması kolay ve eğlencelidir. Size özgüven verir. Bir iki üç… derken artık hayatınızda yer kaplar ve başlar sizi eritmeye.

Sponsor Bağlantılar

Sigara kullanıcıları tüm yasak, ikaz ve uyarılara rağmen sigara bırakmayı reddeder. Kullanıldığı andan itibaren yeni hastalık oluşturur ve yaşamsal fonksiyonlarınızı olumsuz yönde etkiler. Aslında bırakması basittir ama zorlaştıran bizim irademizdir. Beyine yaptığı etkenler doğrudur ama sizi sigaranın rahatlattığı stres attırdığı ne derece doğrudur? Sadece bir dumandan ibarettir ve içine her çekildiğinde duman tüm vücudunu kapsar. Maddi sıkıntıların yoğun olduğu bir ülkede bu kadar yaygın sigara kullanılması da hayret doğrusu. Aslında bırakmak için çok sebeplerimiz var. Yine de göz ardı ediyoruz. Kendi yaşam standartlarımızı düşürüyoruz. Daha iyi yaşam ve kaliteli bir hayat için bu gerekli.

Sergilediğimiz tüm detaylarımız bizi aslında tatmin etmiyor. Kulak ardı edip, gözden geçiriyoruz ama sigara bizi maddi manevi etkiliyor. Oksijene ne kadar gerek duyuyoruz değil mi? İşte sigara size karbondioksiti sunuyor ve siz onu tercih ediyorsunuz.