HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR!!!

“İnsan isterse” adlı kitaptan derlenmiş yazılardır… Okumanızı tavsiye ederim. Okuduğum da çok etkilenmiştim ve sizlerle paylaşmak istedim… Umarım sizler de beğenirsiniz ve umarım sizleri de eyleme geçirir bu sözler…

 

Sponsor Bağlantılar

“Asla vazgeçmeyin. Dünya da hiçbir şey ısrar etmenin yerini alamaz. Yetenek alamaz dünyada yetenekli ama başarısız insandan daha çok ne var? Deha alamaz uygulamaya sokulmamış deha, atasözü gibidir. Tek başına eğitim alamaz, dünya başı boş gezen insanlarla doludur. Israrlı ve kararlı olmak tek başına bir güçtür.”
Calvin Coolidge
ABD Eski Başkanı

“İnsanoğlunun içinde uyuyan güçler vardır. Kendisi bilse şaşırır. Çünkü bu güçlere sahip olduğu aklından bile geçmez. Bu güçleri uyandırıp eyleme geçirebilse, o kişinin hayatında büyük bir devrim olurdu.”
Sweet Marden

“Sen neye hazırsan, o da sana hazırdır!”
Mark Victor Hansen

“Kaybedeceğinizi düşünüyorsanız çoktan kaybetmişsinizdir. Dışarıki dünyaya çıktığınızda anlayacaksınız ki başarı, ancak onu istediğiniz takdirde gelecektir. Her şey insanın kafasında biter. Alt edildiğinizi düşünüyorsanız, alt edilmişsinizdir. Yükselmek için yüksek düşünmelisiniz. Bir ödülü kazanmadan önce kendinizden emin olmalısınız. Yaşam savaşını kazanan her zaman, en güçlü ya da en hızlı olan değildir. Er ya da geç kazanan kişi, kazanacağını önceden düşünebilen kişidir.”
Arnold Palmer

“İhtiraslar, geminin yelkenlerini şişiren rüzgardır. Bazen gemiyi batırdığı olur, ama onsuz gemi, yerinden kımıldayamaz…”
Voltaire

“Yenilmesi gereken ilk düşmanlar öfke ve umutsuzluktur.”
Colette

“Düşünmek kolaydır, uygulamak güçtür. Dünya da en güçlü olan şey de, insanın bir şeyi düşüncesine göre uygulamasıdır.”
Johann Von Goethe

“Bizi güçlü yapan yediklerimiz değil hazmettiklerimizdir, bizi zengin yapan kazandıklarımız değil, muhafaza ettiklerimizdir; bizi bilgili yapan okuduklarımız değil, kafamıza yerleştirdiklerimizdir…”
Francis Bacon

“Su da yürümenin sırrı taşların nerde olduğunu bilmektir.”
Herb Cohen

“İnsanlar arasında ki gerçek fark enerjidir. Sağlam bir irade, belirlenmiş bir amaç, yenilmez bir azim her şeyi başarabilir. Büyük adamlarla küçük adamları birbirinden ayıran da budur.”
Thomas Fuller

“Şartlar ve olaylar,
Kim olduğumuzu etkilemiş olabilir.
Ama ne olduğumuzdan ve geleceğimizden
Kendimiz sorumluyuz!!”                  

“Büyük hayalleri küçük hayatları vardı. Hayallerinin verdiği umutla yola çıktılar. Başlangıçta tek sermayeleri cesaretleriydi. Paraları yoktu. Çevreleri yoktu. Zorluk çoktu. Çevredekiler senden bir şey olmaz derken, küçük imkanlarla büyük engelleri aştılar. Çoğu kez yenile yenile yenmeyi öğrendiler. Omuzları yerçekimine yenik düşse de, yılgın yorgun yalnız olsalar da bazen, yenilmediler. Pes etmediler başardılar. “İnsan isterse” ama gerçekten isterse, hayatta en çok istediğini yapar dedirttiler…”

HER ŞEY SENİNLE BAŞLAR… UNUTMA!