Keşke bir şelale olsaydım. Yüksekten süzülüp dar, uzun bir dere yatağından geçip büyük okyanuslara, denizlere açılan bir şelale. İçinde balıkların yüzdüğü, çocukların oynadığı, çiçeklerin açtığı bir dere.

Sponsor Bağlantılar


Keşke bir orman olsaydım. İçinde küçücük, şirin bir derenin aktığı, şeker renginde kıpkırmızı, geniş fakat az yer kaplayan bir kulübenin bulunduğu, hayvanların özgürce, korkusuzca gezip dolaştıkları bir orman. Her yağmur sonrası yeni umutların doğduğu, güneşin ıslanan yapraklara ışığı yansıtmasından sonra pırıl pırıl bir görüntünün olduğu, insanların skılıp geldiği, ağaçların altında oturup saatlerce düşündüğü, sonunda bir çözüm bulup rahatlığa kavuştuğu bir orman.

Keşke bir güneş olsaydım. Soğuktan titreyen elleri ısıtan, bir ana kucağı gibi çocukları saran, fırtınadan sonra çıkıp herşeyin yeniden başladığını andıran bir güneş. Karanlık gecelerin bitip saf duyguların yaşandığını, geçmişin geride kaldığını düşündüren bir sabah güneşi.

Keşke bir bülbül olsaydım. O güzel sesiyle sürekli şakırdayan, kendi diliyle yılmadan, yorulmadan şarkılar söyleyen , herkesin dinleyerek zevk aldığı bir bülbül. Sonsuz güce sahip, çiçekten çiçeğe, daldan dala, şehirden şehre, kırlardan kıra uçup özgürlüğünü yaşayan bir bülbül.

Keşke bir yağmur olsaydım. Kurak topraklara hayat veren, dağların taşların yüzünü güldüren bir yağmur. Saatlerce dinmek bilmeyen, bardaktan boşanırcasına yağan bir yağmur.

Keşke bir rüzgar olsaydım. Saçlarının arasına dalıp özgürce hareket etmelerini sağlayan, teninin yumuşaklığını hisseden bir  meltem. Kurak yerlere yağmur götüren, soğuk yerlere sıcaklık götüren bir rüzgar.

Keşke bir yıldız olsaydım. Sabaha kadar sönmeyen, karanlık geceleri aydınlatan, güzel duygulara ortak olan bir yıldız. İnsanlara güven veren , onlara yol gösteren bir kutup yıldızı.

Keşke bir sevgi olsaydım. Kalpten kalbe giren, hiçbir zaman bitmeyen bir sevgi. Heyecanla karışık, acıyla barışık , aşka giden bir sevgi.

Keşke bir insan olsaydım. Yaşamaktan zevk alan, yanlış yapmaktan kaçınan, kalp kırmaktan sakınan bir insan. Gününü gün etmesini bilen, hayatını boşa geçirmeyen, başarıdan başarıya koşan bir insan. Ailenin kıymetini bilen , okulun özlemini çeken  , sevgilerin büyüğünü yaşayan bir insan.

Sizce böyle bir insan var mıdır hayatta, aramızda? Evet! Herkesin içinde böyle bir insan vardır. Ama o içindeki insanı çıkaran çok az kişi vardır.