Bugün size çok Beğenerek okuduğum Katie Marsh’ın kaleme aldığı “Mandalina ve Umut” kitabından bahsedeceğim.

Tam gitmeye karar verdiğiniz zaman, size en çok ihtiyaç duyduğu zamansa?

Sadakat ve mutluluk arasında seçim yapmak zorunda kalan bir kadının ikilemi.

Sponsor Bağlantılar

Kitabı açtığınızda, Mandalina kokusunu yoğun olarak hissedeceksiniz. Bu kitaba daha da bağlanmanızı sağlayacak.

Evliliğin monotonlaşması , zaman ilerledikçe karşımızdaki insanın aşık olduğumuz insandan uzaklaşması hepimizin başına gelen durumlar.

Bu kitapta da Hannah ve Tom’un bir talihsiz hastalık sonucu ilk günkü enerji ve heyecanlarını nasıl geri kazandığını greceğiz. Bu kitap hemipimize ışık tutacak ve hayata bakış açımızı değiştirecek nitelikte çok ustaca kaleme alınmış.

Arka kapakta kitap şu şekilde özetlenmiş:

Hannah , boşanmak istediğini söyleyeceği gece, eşi aniden felç geçirir.

Tom , henüz 32 yaşındadır. Artık telefon kullanmak ve Hannah’ya sarılmak bir yana ; ne yürüyebilir ne de kendi yemeğini yiyebilir haldedir. Hannah, endini kapana kısılmış hisseder. Eşiyle ilgilenmek zorunda olduğunun farkındadır, her ne kadar onu terk etmeye hazır olsa da.

Ancak Tom, hayatın ona kazandırdığı yeni bakış açısı ve artık sahip olduğu bolca zaman sayesinde hayatını yeniden gözden geçirir ve evliliğini kurtarmaya kararlıdır. Tekrar eşinin aşık olduğu adam olabilecek midir ? Yoksa bunun için geç mi kalmıştır?

“Mandalina ve Umut”, elinizden bırakamayacağınız bir çıkış romanı. Sizi bazen gözyaşlarına , bazen de kahkahalara boğacak , bazen de durup hayatta asıl önemli olan şeyin ne olduğunu düşünmenize sebep olacak.

MELTEM ÖZMERT MENGENE