Rapid Libraryİnternetin en büyük dosya deposu Rapidshare’in arşivine artık ulaşmanız mümkün. Download etmek istediğiniz dosyaların isimlerini yazarak hemen rapidshare arşivinde arama yaptırabilir, forum forum dolaşmak yerine direkt olarak dosyanın linkine ulaşabilmeniz artık mümkün. İndirmek istediğiniz her ne olursa olsun, rapidshare’in arşivinde konuyla ilgili bir dosya bulmanız çok muhtemel.

Sponsor Bağlantılar

Peki rapidshare arşivini nasıl arayacaksınız? Bulduğunuz dosyaları nasıl indireceksiniz? İşte adım adım arama ve rapidshare’den dosya indirme:

1. Öncelikle yapmanız gereken www.rapidlibrary.com sitesine girmek. Ayrıca www.rapidshare-searcher.com ve www.rapidburner.com sitelerini de Rapidshare arşiv araması için kullanabilirsiniz.
 
2. “Quick Search” bölümüne indirmek istediğiniz dosyanın ismini yazıyorsunuz. İsterseniz açılır menüden dosya türünü de seçebilirsiniz. Ardından “Ok”e basıyoruz.
 
3. Arama sonucunda bulunan dosyalar ve download linkleri karşınıza çıkacaktır. Dosya isimlerini, boyutlarını görebilmeniz mümkün. İndirmek istediğiniz dosya isminin yanında bulunan “Download” linkine tıklayınız.
 
4. İlk indirmenizde sizden güvenlik kodu isteyecek: “Please ENTER CODE to download this file:” yazan yerin sağındaki 3 karakteri boşluğa yazarak “Download” butonuna basıyoruz.
 
5. Açılan sayfada “File Download”a tıklıyoruz.
 
6. Rapidshare’e bağlanacaksınız. Burada “Free User”a tıkladıktan sonra yaklaşık 30 saniye bekliyorsunuz ve çıkan “Download” simgesine tıklayarak dosyayı indirebiliyorsunuz.

İşte hepsi bu kadar. İkinci dosya indirmenizde tekrar güvenlik kodu girmenize gerek kalmıyor. Herkesin çok işine yarayacak bir uygulama olduğunu düşünüyorum.

Soru ve sorunlarınız için lütfen yorum yazınız. Soru ya da sorununuz yok ise teşekkür etmek için bile olsa lütfen yorum yazın. Her yorum siteye değer katacaktır.