Diyelim ki şuan yoktun; hiç tanımadım seni. Kalbimde büyük varliğin oluşmadı. O gün o parkta , o buluşma da birimiz yoktuk. Düşün bi!

Şuan ne kadar eksik , ne kadar bnsizliğe bürünürdüm. Baktığım herşey isminle eşleşmezdi. Boşluk bile seni değil yokluğu hatırlatırdı. Oysa ben boşlukta bile seni anımsıyorum. Aklımda seninle dolduruyorum o köşeyi.
Sen olmasaydın acılı insanlardan farklı hissetmezdim kendimi… Her acının varlığın da beni koruyan o bedenin arkasına saklanamazdım. Bir tek benim kalbim var sanırdım. İsmimle atan yüreğini hissetmeseydim; başka kalplere inanmaz, aşkımızla kalpler doğuramazdım. Gülüşlerime sebep bulamaz . En güzel tebessüme sahip seni tanıyamazdım. Pylaşmanın büyük payını bana verdiğini bilemezdim. Bırak her günün her anın boşa gidişine sensizlikte; seni tanıyıpta yakınamazdım…

Sponsor Bağlantılar

Bir insana tapınası aşkla bağlı olamazdım. Sonsuzluğa bütün kalbimle inanmak istemezdim.

Şımaramaz, nazlanamazdım. Büyük bir çocuk bulamazdım bedenimde. Bütün bir yüreğim kalmazdı göğüskafesimde. Her göz kırpışım da göz kapağımı selamlayan bir suret olmazdı. Karanlığa bakardım her seferinde.

Tuttuğun ellerime sırf sen tuttun diye hayranlıkla bakamazdım. “Sevgilim ” kelimesi gibi sevda kokan kelimeleri ağzıma alamazdım, kimbilir?

Sıcaklığımın üzerine geçemezdi vücut ısım, sen olmadığında. Bir duygu ile sohbet etmenin hazzını alamazdım. Yüreğimle konuşamazdım da.

Nefen gibi içimde olduğunu bilemezdim bu aşkın!… Bir aradayken oluşan mis kokusunu duyumsayamazdım. Adı “sevgi ” olan kokuyu.

Ruhum; seni hiç konuşmasaydın eğer zindanlardan çıkamazdı, kurtulamazdı. Yaşam belirtilerimi gözlerimle dolu dolu gösteremezdim. Bir tutku oluşturmaazdım bir erkeğe. Dalgalarla, rüzgarla, güneşle, ayla, yıldızla, bulutla, doğadan gelebilecek hiç bir yolla arkadaş olamazdım.

Sana kavuşturmaları olmasaydı. Gitsin – bitsin günlerim ama tarih de bizim için atılsın diye dualar edemezdim. Büsbüyük dünya ‘yı ayakları altına aldırmaz, seni büsbüyük göremezdim.

Gölgem gölgensiz hareket edemezdi. Heycan nedir bilemezdim. Bir dondurmanın seninle ne kadar tatlanabileceğini tahmin edemezdim. İç çekemezdim “aşk ” kelimesi geçtiğinde. Öpüşmenin eşisiz duygusunu hissedemezdim. Uzaklığı yakınlaştıran bir duygu olduğunu çözemezdim ömrümce. Yanımı dolduramazdım hiçbir şekilde. Giysilere sırf sana büründükleri için şükran duyamazdım. Adım attığım toprakları keşfedilmiş düşünmezdim. Aydınlığının gözümü kamaştıracağına inanamazdım.Kendim dışında birinin üzülme ihtimaline bu denli tahammülsüzlük duyacağımı kestiremezdim kendimce.

Kuşlardan özgür olduğumuzu ispatlayamazdım. Kayalıklara seinnle oturmasaydım ; sıcak ve yumuşak bakamazdım sert görünüşlerine. Duyularım olduğu için bu kadar şükür edemezdim, seninle anlam yüklemeden önce. Hiç bir şarkıyı senin ağzından duymadan muhteşemlik derecesinde sevemezdim. Aşkı tanıdıktan sonra aklımı yitirme korkusunu bu kadar şiddetli yaşayamazdım, seni unutmayayım diye. Birini bu kadar melekleştiremezdim gözümde. Hep şüpeli yaklaşırdım belki de.

Sen olmasan değişemezdim de!…

Bir çiçeği yaşatma çabam bu kadar yoğun olmazdı. Kendi nabzımı ölçüp durmazdım , yaşamda mıyım diye. Yaramaz olmazdım seninleykenki gibi. Mutluluğuna dilek yağdıramazdım kimsenin. Biz diyemezdim kendimi katıp bir beraberliğe. Bir nefes kadar yanımda olmana alışamaz, bunun bende yarattığı mutluluğa ulşamazdım. “SENİ SEVİYORUM ” ‘u bütün hücrelerimde hissedemezdim. Mide bulantıma aldırmadan , başkası için deniz aracına binemezdim.

Saati bulan turlarda!… Hiç bir bakış ruhumda ışık yakamazdı. yada ; hiç bir bakış sırtıma vurduğunda canımı yakamazdı. Gözlerime layıkken. Özleme, özlemle geçerdi ömrüm. Ölüme meydan okuyamazdım da. Kalbimde bir ismi yankılatamazdım. Şaçmalasamda kendimi dinletemezdim başkasına. “sen” kelimesi ılık ılık akmazdı içimde. Dünya da ufalırdı daha da.”Sakın ” diyemezdim gidişlere, umursamazdım da. Ağlayamazdım belkide, seninle ona razıyken.

Kimseye poz veremezdim resimlerim de. Dayılanamazdım pozlarımda, bakıp gülecek biri yokken. Sana dönüşme- sen olma isteği doğmazdı zerremde.

Hayatta emin atılan hiç bir adım bana ait olmazdı. Aşkın rengini göremezdi gözlerim. Hiçbir film duygularımı okşayamazdı, seninle izlemiyor ve seni düşünmüyorken. Bilinmezdim de belkide.

Anlasana; diyelim ki sen hiç olmasaydın sevgilim, ben olmamalıydım!…