5 Ağustos Gece uykum kaçtı…

TV de dinlediğim bir tartışma uykumu kaçırdı biz nereye gidiyoruz kim haklı kim haksız kafam karıştı, siyasete ve siyasetçiye güvenim asla yoktur üstelik sevmem onlara kulak vermeyi, hiç bir söyledikleri inandırıcı ve samimi değil benin açımdan, ama bir karmaşa içinde olduğumuzu sezebiliyorum,görünüşte herkes haklı gerçek olan ne, kendine haklıyım diyen herkesin vicdanı rahat mı, onu kendileri bilir dinleyenler nereden bilsin banim inancım, kim gece uykuya dalar iken vicdanı hür dala biliyor ise o haklı,  lakin bir vicdanımız varsa, vicdanı olmayanın ne inancı vardır nede korkusu sadece kendini kandırır haklıydım diye, başkaları da inanır. Dünyanın gidişi dahi korkunçlaşıyor şu sıcaklar doğal afetler bakıyorum da, Rusya yanıyor Çin sular altında, bu gidişi sorgulayan var mı?. Bizim siyasetimiz karışık, nereye gidiyoruz bilen var mı?.

Sponsor Bağlantılar

Herkes bir birini suçluyor kendince haklı çıkmaya çalışıyor kimse gerçek niyetimi itiraf etmiyor gerçekten milletinin çıkarlarını savunan kim?, bilen var mı, ben hiç güvenemiyorum inandırıcı bulmuyorum, tek gördüğüm gerçek FİL LER güreşiyor çimenler eziliyor.

Ama unutmayalım hiç bir şey tesadüfen olmuyor her gidişin bir sebebi var, küstah insanlık kendi köküne dinamitleri iyi yerleştiriyor artık umurum da değil gemi yanarsa farelerde yanar.

Doğal afetler başını almış gidiyor bizim yönetenler de nükliyer enerji santrali peşinde, kurun yahu kurun canına yanayım, bu toprakları hak eden bir millet değiliz zaten topumuzun kökü birden yok olsun, akıllı ülkeler bizim kökümüzü bize kazıtmayı iyi biliyor sizin umurunuzda değilse benimde değil, şu güzelim yayla sefasını zehir ediyorsunuz bana ama akıllanıyorum umurumda değil

Benim torunlarım kanserli ve ruh hastası doğacak da diğerleri sağlıklımı kalacak, herkes yaptıklarının cezasını mutlak suretle görecek. Savaş meraklıları, doğayı katledenler, bölücüler,  kendini diğer insanlardan üstün sananlar, aşağılık koplenksli insan gurupları, kendi içindeki şeytanla mücadele demeyip aciz kalanlar, intikam peşinde koşanlar, aynı ALLAHA inanıp da ayrım peşinde olanlar, bu nasıl çelişkili inançtır bu ne iki yüzlülük.  Biz kendinizi mi kandırıyorsunuz, ALLAHIM I, sadece gücümüz kendi zavallı zihinlerimizi kandırmaya yeter TANRI ve doğa kandırılamaz, ilahi adalet kandırılamaz, canlıların bir kısmı mutsuz aç ve acı içinde iken, kimse mutlu olamaz, biz bir ruha bağlıyız birimiz ezilip mutsuz olur isek ilahi adalet mutlaka çalışacaktır, ne kadar zengin ve güçlü olur isek olalım bizi mutsuz eden bir şeyler mutlaka olacaktır ve vardır,  sebebini bilen, cevabını  arayan var mı? Bunu merak ediyorum.

Siyasete Bakış
Siyasete Bakış: 2. Bölüm

Yeter KARAER