– Hoş geldin yar. Yüreğime hoş geldin. Hadi hadi hadi… Somali’nin çocukları bizim diskotekte eğlenirler. Hobaa… Kop kop kop. Gelin bize ramazan da. Din dersleri her zaman da. Diğer günler l ili li yar yar yar… Hadi… herkes havaya. Kopma zamanı beyler. İlk önce bir sonra iki değiş değiş değiş. Bir Somali iki afrik, üç türkiş hadi beyler kopiş kopiş kopiş. Kopsanıza ulan.
– Abi bu gün ramzan. Kopmak yasak. Yoksa dağıtırlar masaları.

Sponsor Bağlantılar

– Lan eşşek. Burada Somali’ye yardım için kopuyoruz. Onlara yardım için oynaşıyoruz. Ramazanı mı var lan bunun. Hadi Necmi o kadar para verdik halkı kopar diye. Sahnede soytarı mı var lan hadi kopar milleti bakayım.

– Abicim halk galeyan da. Ramazan da olmaz diyorlar. Otuz gün sonra devam ederlermiş. Biz konseri otuz gün sonraya erteleyelim.

Bizim sanatçı sinirlenir. Halka hitaben:

“Beyler bayanlar. Merdivenden azıcıkta olsun kucakta kayanlar. Sarhoş olmadan bayılanlar. Mini etekli çağdaş ablalar. Bugün kutsaldır ben de bilirim fakat Somali içindir her şey kopmanızı isterim. Cukka Afrika’ya gidecek. Çocuklar ölmekten biraz olsun kurtulacak. Hadi bakalım hep beraber”

Aydın:

“Sen para kapmadın mı sanatçı bozuntusu. Bugün burada Somali için değil kendin için dansözlük yapıyorsun.Haksız mıyım halkım.”

Toplum:

“Yuhhhhhh. Yuhhhhhhh. Çık sahneden dansöz. “

Aydın genel yayın yönetmenine:

“Nasıl ama galeyancıyım değil mi? Becerebiliyor muyum bu işi? Kaptım mı köşeyi?”

Genel yayıncı:

“Kaptın köşeyi Aydın. Hadi hayırlısı. Senden kışkırtıcı yazılar istiyorum. Bir de…”

Sanatçı sözünü keser:

“Ben soytarıyım buraya geldim demek. Öyleyse sizin ne işiniz var burada Aydın Bey”

Aydın afallar ve ustaca:

“Ben burada halkım için varım. Onları aydınlatıp Somali’ye yardım göndereceğim”

Halk:

“Aferin sana aydın. Ne kadar para lazaım söyle verelim”

Aydın içinden:

“Yüzde on kdv. Artı benim yevmiye. Yazdıklarımın kelimesi beş dolardan. Hergün acındırdığım onlarca çocuk. Çarp azıcık böl yüksekten topla. Elli bine bağlarız.

Halk:

“Tamam biz razıyız. Biz duygu sömürücülerin koyunlarıyız. Al şu cukkayı gönder Somali’ye”

Aydın parayı kapar ve sahneye çıkar. O anda her şey unutulur. Sanatçı şarkıya başlar:

“Hoş geldin para yüreğime. Her şey Somali l ili li için çin çinn. Hadiii. Aydın arkaya koy parayı. Kaptık yine kandırdık bunları. Takipsizdir bu halkçıklar. İnandılar hemencecik. Çikk çik çik çik…”

Program biter. Halk gider. Aydın, aydının patronu ve sanatçı Somali için parayı üçe bölerler. Biri Aydının ağzına,diğeri patronun ve diğer parçası sanatçının. Bu yazıyı okuyanlara elmanın çekirdekleri,Somali’ye de ağzını oynatmak düşer.

Saygılarımla.