Torrent Nedir? Neden Tercih Edilir?

Torrent müzik,film,oyun gibi ihtiyaçlarınızı filehostlar ile değilde  torrent sitelerinden indirmiş olursunuz. Torrent  hızlı ve kolay indirmenin farklı bir yoludur.

Sponsor Bağlantılar

Öncelikle torrent nedir onu anlatalım!

Torrent rapidshare, hotfile, filesonic gibi indirme siteleri gibi değildir. Torrentin normal indirmeden farkı çok daha yüksek hızda indirmeye olanak sağlamasıdır.Torrente zaman aşımı olmadığı için kullanışlı bir indirme türüdür. Torrent sistemi hatasız download yapmasıylada ünlüdür torrent dosyayı download ederken hata denetliyicisi kullanır ve hatalı dosya indiyse hemen başka bir kullanıcıdan yeni parçacık talep eder bunuda kullanıcıya yansıtmaz. Bu özellikleri göz önüne alındığında kullanışlı olduğu anlaşılmaktadır.  Diğer bir ifadeyle bir dosyanın paylaşımında bulunan herkesin katkısı ile bu dağıtım gerçekleşmektedir. Torrent sadece dosya paylaşımı yapılmasını sağlayan bir araç değil aynı zamanda cep telefonlarına kadar indirgenmiş ve önümüzdeki yıllarda belki televizyonlara ve uydu ağlarına kadar pek çok yere girme potansiyeline sahip bir teknolojidir.

Bir çok torrent indirmek için programı vardır. Bunların en bilinenleri bittorent ve utorentir. Şimdi bu programları kurduk peki nerden dosya indirebilirz. Bilinen en iyi ücretli torrent siteleri leechturk , bitturk, zamunda adında bilinen sitelerdir. Tabi illaki paralı üyelik veren yerden indirmeniz gerekmez. Bunun yanında ücretsiz sitelerde vardır ve birkaçını söyleyelim. kickass bilinen ücretsiz torrent sitesidir. Buralardan kolaylıkla indirme yapabilir ve kullanabilirsiniz. Bir çok torrent sitesi olduğu gibi torrent arama motoruda bulunmaktadır. İsimi torrentz olarak bilinen bu arama motoru , tüm torrent sitelerinden genel tarama yapar size seçenekleri sunar ve siz bu seçeneklerden dilediğiniz öğeye ulaşıp onu indirdiğiniz program aracılığıyla bilgisayarınıza kaydedebilirsiniz.