Trabzonspor, Norveç’in Stabaek takımında forma giyen 26 yaşındaki Brezilyalı futbolcu Alanzhino ile 1 yılı opsiyonlu olmak üzere 4,5 yıllık sözleşme imzaladı.

Sponsor Bağlantılar

Alanzhino

Alanzhino Kimdir?

Norveç’te geçen sezon ülkenin “en iyisi” seçilen Alanzhino, uzun yıllar şampiyon olamayan Stabaek takımının şampiyon olmasında da büyük payı olan bir futbolcu. Alanzhino transferi için Trabzonspor, Stabaek kulübüne 3 milyon 900 bin Euro, Alanzhino’nun kendisine ise yıllık 1 milyon Euro verilecek. Stabaek’te 83 maça çıkan yıldız futbolcu 19 gol kaydetti.

Ersun Yanal’ın transfer listesinde en üstte yeralan Alanzhino, Özkan Sümer tarafından da izlendi ve onaylandı. Orta sahanın her yerinde oynayabilen futbolcu, hızlı ve çok teknik. Son vuruşlarda biraz zayıf olduğu gözlense de asist yapma özellikleri çok üst düzeyde olan bir futbolcu. Çok kolay adam eksiltebiliyor ve savunmanın dengesini bozabiliyor. Kendine güvenen, cesur bir futbolcu.

Alanzhino Nerede Oynayacak?

Ligin başından beri hemen hemen aynı kadroyla sahaya çıkan Ersun Yanal, direk olarak 11’de oynayabilecek bir futbolcunun takıma katılmasıyla kadroda mecburi bir değişikliğe gidecek. Peki Alanzhino nerede ve kimin yerinde oynayacak?

Alanzhino hücuma dönük bir orta saha oyuncusu. Orta sahanın her yerinde ve forvet arkasında oynayabilme özelliğine sahip. Alanzhino’nun sol kanatta oynayacağını düşünenler var ise yanılıyorlar. Trabzonspor, orta sahadaki oyun kurgusunu bozamaz. Yani Selçuk, Hüseyin ve Colman üçlüsü yerlerinde oynamaya devam edecektir. Alanzhino’nun forvet arkası oynayacağını düşünüyorum. Beşiktaş’a transfer olan Yusuf’u da Trabzonspor’un istemesindeki en büyük etken buydu. Trabzonspor’un sahaya 4-3-2-1 dizilişiyle çıkmasını bekliyorum. 4’lü savunmanın önünde Selçuk, Hüseyin ve Colman. Onların önünde sağda Yattara, solda Alanzhino ve forvette Gökhan Ünal. Yattara ve Alanzhino sürekli kanat değiştirerek rakip takımı iyice karıştıracaktır. Trabzonspor’un bu dizilişi ile hücum gücü daha da artacaktır.

Alanzhino, Trabzonspor’da başarılı olabilir mi?

Alanzhino’nun Trabzonspor’da çok başarılı olabileceğini düşünüyorum. Zaten bu sezon Trabzonspor’da hiçbir transfer boşa yapılmadı. Geleceğin Trabzonspor kadrosu oluşturuluyor. Altyapıya büyük önem veriliyor. Genç yıldızlar yetiştiriliyor ve Trabzonspor’a transfer oluyor. Maliyetler konusunda çok hassas olan Trabzonspor, Alanzhino’ya 3.9 milyon Euro’yu boşuna vermemiştir. Bundan hiçkimsenin şüphesi olmasın. Alanzhino’nun Trabzonspor’da çok başarılı olacağını düşünenlerin başında geliyorum.