SORUNUZ MU VAR? BUYRUN SİZİ DİNLİYORUZ…
 
Yazarlarımız ve yazar olmak isteyenler için önemli bazı sorular ve bunların cevaplarını vermeye çalıştık. Bunların dışında herhangi bir sorunuz varsa lütfen yorum yazarak belirtiniz. Yorumlarınızı aynı gün cevaplandıracağız. Soru Cevap Sisteminin sitenin gelişimine de olumlu yönde yansıyacağı düşüncesindeyiz. Bu nedenle yazarlarımız eleştirilerini belirtirlerse memnun oluruz.
* Yazılarımı neden başka bir sitede değilde yenimakale.com ‘da yayınlamalıyım?

Sponsor Bağlantılar

yenimakale.com dışında yazılarınızı yayınlayabileceğiniz yüzlerce internet sitesi bulunmaktadır. Ancak çoğu yazar yenimakale.com ‘u tercih etmektedir. Bunun nedeni yenimakale.com ‘un sadece özgün içerik yayınlıyor olması, yazarlarla birebir ve hızlı iletişim kurması, yazılarınızın daha çok okuyucuya ulaşması için çeşitli çalışmalar yapmasından kaynaklanmaktadır.

* Daha önce internette yayınlanmış olan yazılarımızı siz neden yayınlamıyorsunuz?

Google bu tür içeriklere kopya/çalıntı gözüyle bakmaktadır. Bu tür yazıları yayınlamamız sitenin değerini düşürecektir. Değeri düşen bir sitenin tüm içeriği bundan etkilenir. Bir yanınızda kopya/çalıntı içerik yayınlayan siteler, bir yanınızda sadece özgün içerik yayınlayan yenimakale.com… Tercihinizi yenimakale.com ‘dan yana kullanmanız yazılarınıza değer katar, okunma sayınızı arttırır. Bu değeri korumak için kurallarımıza bağlı kalıyoruz ve daha önce başka bir internet sitesinde yayınlanmış olan içerikleri yayınlamıyoruz.

* Yazarlar yenimakale.com ‘dan ne isterler?

Yazarlar, okunmak ve yorumlanmak isterler. Yazılarınızın daha çok kişi tarafından okunması için yenimakale.com sizin dışınızda çalışmalar yapmaktadır. İçeriğini beğendiğimiz yazıları desteklemekte ve bu yazıların bazen binlerce, bazende onbinlerce kişiye ulaşmasını sağlayabilmekteyiz.

* Yazılarımızın okunma sayıları gerçeği yansıtıyor mu?

Profilinizde bulunan “Makaleler” sekmesinden tüm yazılarınızı, okunma ve oylanma durumlarını görebilirsiniz. Ancak okunma sayıları tam olarak gerçeği yansıtmamaktadır. Okunma sayıları minumum okunma sayısını göstermektedir. Yazınız 500 defa okunmuş olarak görünüyorsa en az 500 kişi tarafından okunmuştur. Bu sayı gerçekte daha yüksektir. Gerçek okunma sayısının görünmemesinin nedeni kullandığımız cache sistemidir. O da ayrıntılı bir konu. Yorum olarak gelirse ayrıntılı bilgi verebiliriz.

* Yazılarımız ne zaman yayınlanır?

Yazılarınız kural olarak en geç 24 saat içinde yayınlanır. Yazılarınızın daha hızlı yayınlanması için yazılarınızda imla ve yazım kurallarına uymanız önemlidir. Ayrıca anahtar kelimeler bölümüne de yazınızla ilgili 3-5 anahtar kelime girmeniz yayınlanma sürenizi kısaltacaktır.

* Siteye yazılan yorumları kontrol ediyor musunuz?

Yorumlar yazıldığı gibi yayınlanmaktadır. Ancak yine cache sisteminden dolayı yazdığınız yorumu hemen değilde birkaç dakika sonra sayfada görebilmektesiniz. Yorumlar hergün kontrol edilmekte ve uygun olmayan yorumlar siteden kaldırılmaktadır. Özellikle sizi rahatsız eden bir yorum olduğunda bunu belirtirseniz ilgili yorum kontrol edilir. Arada gözden kaçanlar olabilmekte.

* Yazılarımı ya da başka yazarların yazılarını bir arada görebilirim?

Tabiki. Her makale içinde “Yazar tarafından yayınlanmıştır” ibaresi bulunmaktadır. Burada “Yazar” linkine tıkladığınızda yazarın profiline ulaşabilirsiniz. “Makaleler” sekmesinde tüm yazılarını, okunma ve değerlendirilme durumlarını görebilirsiniz.

* Sitenin temasını sevmedim, değiştirebilir misiniz?

Sitenin teması kullandığımız temalar içinde en çok beğenilen temadır. Her temanın farklı problemleri olduğundan değiştirmek ve yeni temayı düzenlemekte problem olabilmektedir. Sürekli bu halde kalacak değil site. Ancak şu zaman temayı değiştireceğiz de diyemiyoruz. Bu yönde çok istek olursa gereken çalışmayı yaparız.

* Yazılarım neden az okunuyor?

“Yaşam” kategorisine gönderilen, gündelik hayatı, yaşanılanları konu alan makaleler fazla okunmamaktadır. Bu çok doğal bir sonuç. Çünkü insanlar Google’da bunları aramıyorlar. Daha çok okunmak ve daha çok yorumlanmak isteyenler “İnsan ihtiyaçlarına cevap verecek, mesleki nitelikte, belli bir sorunun çözümüne yönelik, güncel ve bir konu hakkında detaylı bilgi içeren” yazılar yayınlamalıdır. İnsanlar “Hayata Bakış Açım” şeklinde bir konuyu aramazlar ama “Bilgisayara Nasıl Format Atılır, Youtube Nasıl Girilir, Mevlana Sözleri, ÖSYM Büroları, Recep Tayyip Erdoğan ve Meslekler…” gibi aramaları yaparlar. Sizde alanınızla ilgili yazıları paylaşarak okunma oranınızı rahatlıkla arttırabilirsiniz. Aynı zamanda insan ihtiyaçlarına da bu şekilde daha çok hitap etmiş olacaksınız.

Yeni Makale Logo