Bütün milletlerin, devletlerin önder diye kabul ettiği insanlar ekranlar karşısında barış, demokrasi açıklamaları yaparken, demek ki arka planda nefret tohumları ekilmiş. Samuel Huntington‘un yıllar önce ortaya koyduğu ve büyük eleştiriler alan “medeniyetler çatışması” kuramı bugün kendini fazlasıyla göstermeye başlamıştır.
Her türlü davranıştan çıkar sağlamak maksatlı var olan menhus avrupa medeniyeti bugünlerde kin, nefret ve ayrımcılıktan yararlanmaktadır. İslam dünyasını terörist ilan ederek sözde çağdaş devletlere milyarlarca dolarlık silah ekonomisi satan bu çıkarcı medeniyet, bu sıralar avrupanın kendi içerisinden kan kusan bireyler çıkarmaya başlamıştır. Son Norveç’teki kanlı katliamı görenler bu iddaaya parmak basacaklardır. Daha mutlu bir dünya kurmak için var edilen her türlü teknoloji, bugün mutsuzluğun sembolleri olarak ortaya çıkmaktadır.

Sponsor Bağlantılar

Son yüzyılda meydana gelen iki dünya savaşı ve büyük katliamlar ayrımcılığın, ırkçılığın ve hoşgörüsüzlüğün boyutlarını ortaya koymaktadır. Peygamber Efendimiz (s.a.v) 1400 yıl önce haber verdiği kıyamet alametleri bugün gün yüzüne çıkmaktadır. Firavundan bin defa daha şerir liderler bu son dünya düzeninde pay alabilmek adına her türlü mezalimi yapmaktadırlar. Dışı süs içi pis olan bu faydacı medeniyet ve yaralarını tedavi edecek ancak Kur’an-ın eskimez ve incitmez ilaç hükmündeki kanunlarıdır.