Bulgaristan’ın Bansko Kayak Merkezinde yapılacak olan Uluslararası Biathlon Birliği (IBU)- Kupası’nda  (Biathlon-7) Türk Biathloncular Erkekler ve Bayanlarda sprint (koşu) mücadelelerinde ülkemizi temsil edecekler.

Sponsor Bağlantılar

Erzurum’da ülkemizi Universiade Kış Oyunları tarihinde ilk kez Biathlon branşında temsil eden sporcularımız, Bansko’da ki yarışlardan da  iyi sonuçlarla dönmek istiyorlar.

İlk koşu, Erkeklerde 11 Şubat 2011 tarihinde 10 km sprint mücadelesiyle başlayacak. Türkiye yarışta Orhangazi Civil, Ahmet Üstüntaş, Recep Efe, Ekrem Yıldırım, Müjdat Boz ve Sadi Yusufoğlu olmak üzere toplam 6 erkek sporcuyla temsil edilecek. Müsabakanın ikinci koşusu ise 12 Şubat 2011 tarihinde 10 km sprint mücadelesiyle devam edecek. Her iki yarışta saat 10:00 da başlayacak.

Bansko’da, 11 -12 Şubat 2011 tarihlerinde  Bayanlar 7.5 km sprint (koşu) yarışı yapılacak. 13:00 da başlayacak yarışlarda sporcularımız Nihan ve Mehtap Baştuğ ülkemizi temsil edecekler.

Universiade 2011 kış oyunlarında, en önemli dezavantajımız olarak gözlenen uluslar arası müsabaka eksikliğimizi gidermek için önemli bir fırsat olan IBU- CUP yarışlarına, milli takım yarın (10 Şubat 2011)  yapacağı resmi  antrenmanla son hazırlıklarını yapacak.