Deniz kıyısında dolaşıyor; güneşin doğuşunu denizin dalgalanaşını çakıl taşların sesini dinliyordum. Birden onu gördüm; karşımda bir an göz göze geldik. Deniz mavisi gözleri vardı, gözleri, gözlerimdeydi. Bedenimde  o an bir sıcaklık iliklerime kadar inen bir kıpırtı hissettim. Anlatırmaz bir duyguydu. Bugüne kadar hayatımda yaşamadığım bir şeydi o …

Sponsor Bağlantılar

Gözlerime baktığım an gözleri beni aldı sanki başka yerlere götürdü. Bir süre bakıştık, sadece o kadar konuşmadık nedendir bilmem. Ertesi gün ve o bir günler hep görüştük. Ama hiçbir zaman kelimelerimizle dile getirmedik. Sadece gözlerimizle konuşuyorduk. Böylece aylar geçti. Halen konuşmuyorduk, sadece gözler… Adını bile bilmiyordum. deniz gözlümün.

Güneş sanki her sabah bizim bizim için doğuyor, deniz ise dalgalanarak bizim için şarkı söğlüyordu. Çakıl taşları ise tempo tutuyordu sanki. Birbirimizle konuşamıyorduk. Güneşin denizin hatta çakıl taşlarının bile  dili olsa konuşacaklar belkide… İkimiz için kimbilir. Onlar şahitti çünkü ilk günden bugüne kadar yaşananlara …

Bir sabah yine deniz kıyısındaydım. Deniz, güneş her şey normaldi. Ama sen yoktun Deniz Gözlüm…. Bekledim o gün saatlerce seni… Sen gelmedin deniz gözlüm. O günden sonra; deniz bir başka dalagalanıyor. Güneş bir başka doğuyordu. Onlarda farkındaydı, Deniz Gözlüm yokluğunun. Benimle birlikte onlarda ağlıyordu.

Birgün Deniz Gözlüm seni yine beklerken haberini aldım. Dünyam yıkıldı sanki… Allahın belası kanser seni benden almış. Bilmiyordum Deniz Gözlüm. Adını bilmediğim gibi.

Neden Deniz Gözlüm neden kanser denilen illet hastalık seni benden aldı. Paylaşacağımız, yaşayacağımız çok şeyler vardı seninle… Deniz Gözlüm Beni bırakıp niye gittin ha! Niye?

Karar vermiştim o gün deniz gözlüm içimdeki kıpırtıyı, heyecanı ve o masumca olan duygularımı sana söylüyecektım olmadı be deniz gözlüm, sana söyleyemedim.

Geç kaldım biliyorum. Deniz Gözlüm ama şimdi söylüyorum. Bütün temiz duygularımla:

                                      SENİ SEVİYORUM.

                                                   DENİZ GÖZLÜM

Biliyorum sende beni…

Şuanda yanımda değilsin ama biliyorum ki beni görüyor ve duyuyorsun.

Seni bitmeyen, sonu olmayan deniz kadar ÇOK SEVİYORUM.

DENİZ GÖZLÜM
16 haziran 2001