Bundan takriben onbeş yıl kadar önce bir siyasetçiyi mitingde şiir okudu diye hapse attılar. O da hapisde açıklı bir şiir kasedi doldurdu. Onun siyasi görüşüne bile güvenmeyen insanlar her akşam onun şiir klibini seyredince onlar bile üzüldüler. Demokrasi bu mu diye sorunsallaştırmalar oldu o zamanlar medyada.
Bugün kendisi ve onun siyasi yandaşları yargıyı siyasallaştırarak her türlü atı kendi padoklarında koşturmaya başladılar. Kendilerinden olmayan insanlara her türlü zulmü reva gördüler. Mahkemede bir yakınınız yoksa yandınız bu aralar. Çünkü en basit davaların savcılık soruşturmalarının altında bu malum adamın isminin baş harfleri yazıyor. Kinaye olsun diye söylemiyorum. Gerçekten evrakın altında isminin baş harfi yazıyor.

Sponsor Bağlantılar

Kendisi ülkenin geleceğiyle oynaya dursun. Dünya siyasi tarihi farklı bir yöne gidiyor. Avrupa, Amerika ve Asya Pasifik ülkeleri yeni petrol aforizmalarına karşı ne gibi tedbirler alınması gerektiği üzerinde kafa yoruyorlar. Biz ise bir ayağı çukurda paşalar ve kalemi kırık yazarlar ve gazetecilerle uğraşıyoruz.

Dün adli yönetimler farklı bir eksende siyasileşmiş ve Şubatın o ay 29 çekmemesinden faydalanmıştı. Bugün ise adli yönetimler Mart ayının kazması ve küreğinin sapını nereye sokacaklarının hesabını yapıyorlar.

Millet gelene ağam gidene paşam ya da tam tersi diye dursun. Petrol savaşları daha başlamadı dersek yeridir. Asıl hengame yakında kopacağa benziyor.

Son model lüks otomobillerle gezen siyasi umum erkan ve zevat bugün motorine 13 kuruş zam geldiğinin farkında mı acaba?

Ben farkındayım. Çünkü en son on beş liralık motorin aldım. Yarın on beş liraya kaç litre motorin alacağım bu sorunun cevabını şimdiden merak ediyorum.

METİN SERHAT İLTER tarafından “Makale Yarışması” için yazılmıştır…