1. Eğitimcinin işini eğitimciye bırak.

2. Eğitimci değilsen eğitimi yönetemezsin, belki idare edersin.

3. Ben de okullarda okudum deme sakın, o zaman bir eğitimci de maliyeyi yönetsin.

4. Başbakan olursan eğer birgün, mutlaka bir eğitimci danışmanın olsun.

Sponsor Bağlantılar

5. Türkiyede eğitim terörden de öncelikli bir sorundur. Unutma sakın.

6. Eğitim problemi sadece okul yapılarak çözülemez. O yüzden eğitimle ilgili söylediğin yegane şey, şu kadar çok derslik yaptım olmasın.

7. Eğitim problemi okul ve derslik sorununu da kapsayan daha geniş bir konudur.

8. Eğer bir gün başbakan olursan sadece bu ülkede eğitim problemini çözsen bile gelmiş geçmiş en büyük devlet adamı olma şansın var. Unutma sadece eğitimi çözsen bile…

9. Çocukları siyasete bulaştırma. Onlar çocuk.

10. Eğitim camiası her kasaba ve köye ulaşır. Bu nedenle milli eğitim bakanı olursan adaletli bir yönetim anlayışın olsun. Yoksa partine zarar verirsin. Öğretmenler herkesi etkileyebilir çünkü.

11. Bir kanun çıkartmaya çalış: Okulların bahçesi şu metrekareden az olamaz ve okullar en fazla iki katlı olabilir diye. Ve ekle.. Bir okul bin öğrenciden fazla olamaz diye. Ve devam et…

12. İkili öğretimi kaldır.Dünyaya rezil oluyoruz.Okul binalarının etkili ve verimli kullanılması ayrı şeydir,ikili öğretim ayrı…Eğer ikili öğretim iyiyse o zaman üçlü öğretimi getir.

13. Din eğitimi konusu önemlidir. Bu konuyu mutlaka çöz. İHL konusu da bunun içindedir. Ancak sadece din eğitimi ve İHL konusuna odaklanma. Yukarıdakileri okumadın mı?

14. Eğitim camiası altıyüz bin kişilik bir camiadır. İyi temsil et.

15. Dershanelere MEB tabelası asıyorsan orada çalışan öğretmenlerin özlük haklarını unutma. Ya da oraya o tabelayı asma.

16. Köylerde yaşayan çocuklar için bölgelerde yurtlar yap. Sadece YİBO yetmez.Liseler için de yurtlar olsun. Anadolu insanı çocuğunu okutmak istese de kime güvenip göndersin. Yurtları yaygınlaştır.

17. Çok çocuk yapacak Türk insanına bu tavsiyede bulunmadan önce eğitim problemini çöz.

18. Okullarının lavabosunu bile kendi imkanlarınla temizletemeyip velilerden bağış topluyorken kitapları ücretsiz dağıtma. Komik oluyor.

19. Bunları yaparsan sana kocaman bir aferin…

20. Yapmazsan otur, sıfır ve sınıfta kaldın.