DOĞUM GÜNÜM KUTLU OLSUN. VATANA MİLLETE ÖNCE BANA HAYIRLI OLSUN 🙂

25/10/1979 – 25/10/2013 yaş 34

Sponsor Bağlantılar

Ben hep beklemiştim bu yılları. Bazen korku ve endişe ile ama hep yeniden başlama arzusu ile. Şimdi kendime bakıyorum. 4 yıl öncesi yine aynı hisler, aynı korkular, aynı düşler, aynı hayaller, aynı temenniler… Dönüp duruyor muyum eksenimde… Yine olmak istediklerim yine yapabileceklerimin farkında olduğum fakat icraatta kendime dair bunu yaptım diyebileceğimin yokluğunda doğum günümün ilk saatlerinde düşünürken buluyorum kendimi. Biçimler, mekanlar, yüzler farklı fakat ben, gece ve senaryolar aynı. Sevmediğim izlemeyi reddetdiğim diziler gibiyim.

Nasıl da istiyorum her defasında, her yeni başlangıçta, yakasından tuttuğum her umudun peşinde koşarken nefes nefese nasıl da azmediyorum, vazgeçmiyorum yapabilirim demekten. Vazgeçmediğim gerçekten hayallerim, umutlarım mı? Şimdi düşünce sardı etrafımı. Vazgeçmediğim geçmişte bir an, bir insan, bir olay mı aslında…

Eyvah eyvah hangisi bunu yapan… Yok böyle olmaz oralara girersem dönemem bugüne… Hoş ne garipki birçok şeyi yarım yamalak hatırlarken, nerde takıldım kaldım ben… Of ne zor sınav bu.

Mutsuz muyum hayır. Her an hazırım da daha fazla mutluluğa. Küçücük bir gülümseme bana beni unutturuyorken… Beni bana unutturuyorken… Yanlış değil mi kendini unutmak? Al işte sana çözmen gereken bir problem daha.

Gerçekten istiyorum, azmediyorum, bırakmıyorum. Gücümün, yapabilirliliğimin farkındayım. Kendimden aslında ne kadar eminim. Ben başarırım, isterim ve yaparım.

Mutluyum bana verilen güzellikler için, umutluyum sağlıklı olduğum için, inanıyorum hiç vazgeçmediğim için.

Ya vazgeçemediklerimin. Onlar değilmi bu metni bu şekilde yazdıran bana yine kaygılı! Biraz huzursuzum yine yeniş yaşımda. Bak bu kez de gelecek geldi dikildi önüme. ”Git hocam ya. Ben sana zaten geliyorum sen biraz uğrama semtime, bir sakin ol”

O Gülçin varya o Gülçin… Çıldırıyor içimde kopup gelmek için yaşama. Ödü kopuyor klasik senaryoda takılıp yokolup gitmekten. Haykırıyor, bağırıyor, ağlıyor beni çıkar burdan diye. Azad et beni diye. Tam kolumdan tutmuş zorla beni kaldırıyor, yürüyoruz elele, omuz omuza bir bakıyorum ayağına çelmeyi takıp yine bu ben olarak yoluma devam ediyorum.

Yine hayırlısı diyorum… Yine canlanmaya başladım. Yine tuttu kolumdan çok bilmiş. Gidiyoruz bakalım. Lakin bu kez olacak, 4 yıl, sende 5 yıl 🙂 Doğum günümde öyle bir yazı yazacağım ki ağlayan susacak, yorgunum diyen ok gibi fırlayacak yatağından. Lan ben niye duruyorum diye. Hadi hayırlısı.

Sakin cancağızım sakin…

🙂

(Efendim imla kuralı, devrik cümle, dilbilgisi, edebiyat, yazım hatası v.s. Bu gece yıktım şekerim kuralları. KAFAMA GÖRE)

Editör: Doğum gününüz kutlu olsun. Siz kuralları yıksanızda biz elimizden geldiği kadar düzeltmeye çalıştık 🙂