Farkında olmayı seçtiğinde, coşku selinde bulacaksın kendini. Her gördüğüne aşık olacak, her işe benim diyeceksin. Ne yakalayabiliyorsan kar sayacaksın bundan sonrası için. Güzellikler getireceğine inandığın her fırsatı değer sayacaksın. Gözlerin ışıl ışıl olacak, yüzün hep gülüyor olacak, yoldan geçen herkese merhaba demek isteyeceksin ve her dilenciye para vermek isteyeceksin. Yardım etmeyi severim diyen sen daha da iyilik yapmak isteyeceksin, özel olduğuna inandığında bir melek göreceksin her sabah aynanın karşısında.

Sponsor Bağlantılar

Kimse seni üzemeyecek, sen kimseyi üzüyor olmayacaksın şikâyet ederek acılar denizinden maceralarını anlatarak. Her gün yeniden bu problem değil, vardır bir sebebi mutlaka diyeceksin. Unutmayacaksın da düşünmemeye çalışacaksın kilitli çekmeceye attığın aksi şeytanları. Hayır diyeceksin hayır ben iyiyim mutluyum. Bunun için geldim dünyaya. İçin içine sığmayacak bir çocuktan farksız sayacaksın kendini ve sığmayacaksın sokaklara koşmak isterken sevinçle. Negatif düşünceler içinde boğulduğunu hissettiğin an hayır bu ben değilim iptal diyeceksin sonra yoksa ben miyim acaba diyecek ve iki arada sıkışıp kaldığını hissedeceksin. Başın ağrıyacak yine düşüncelerini eline almaya çalışırken. Akışa teslim olmak yeniden çok zor gelecek imkânsız saydığın nedenler sayesinde. Bilmem kaç ay kaç gün kaç hafta direneceksin değişime tanık olmak için. İnatla çok iyiyim diyemesen de belki iyiyim diyeceksin ve anlatmak istemeyeceksin neyi dert edinmişsen kendine.

Bir süre sonra içinde anlatamadığın sebebini gösteremediğin düğümler yoracak seni. Tam da yakaladım saydığın bir an belki bütün bir gün seni yeniden çekecek eski alıştığın sen olmaya. Aşkların aynı olacak işin aynı paran aynı sağlığın aynı olacak. Tarih tekerrür edecek sen ne yapmaya çalıştığını unutmaya başlarken. Daha da karışacaksın bu kez. Ben bu değildim bu olmak istemiyordum. Onca çalıştım istedim düşündüm ne oldu demeye başladığında isyankâr bir benlik yaratmaya başlayacaksın. Olmadı hocam bu da maya tutmadı diyeceksin de anlatamayacaksın bu kez eskiden olduğu gibi ağlaya zırlaya. Bu güne dek sığındıklarını da anahtarının nerede olduğu bilmediğin bir çekmeceye atmıştın çünkü. Be böyleyim işte bu böyle ne yapayım da diyemiyorsun şimdi. Peki, ne olacak şimdi deme bu noktada. Her sabah nasıl olabileceğini sor ve nasıl yapabileceğini. Sene sonu sınavın geldi işte, bu sınavı da atlattın mı olmuş say. Tabi bunun stajı var, çırağı var, ustalık belgesi var. Gelişimin sınırı yok çünkü sen istediğin kadar sayıyorum de dünya değişiyor. Değişimin sınırı yok dostum. Sen şu sınavı atlat temel sağlam olsun.

Kendin için iyi olanı bir sen biliyorsun dostum. Günler geçiyor ve nasıl verimli olur yaşamın ancak sen bilirsin.

Gözün gönlün açık olsun öyleyse.