Aklıselim düşünelim bir kere. Son yapılan kamuoyu yoklamalarında nerde ise başabaş bir oran var, hayır ve evet  arasında. Peki neden halkımız hayır deme ihtiyacı ve düşüncesi içindedir.. çünkü ortada referandumdan çok bir genel seçim havası var.

Sponsor Bağlantılar

Bir akıl yürütelim; Yapılan konuşmalar, liderlerin referandumu anlatış ve sunuş tarzları, medyanın yansıtma biçimi…vs. Hepsi bir arada düşünüldüğünde ülkemizde bir genel seçim havası olduğunu görebiliyoruz. Koparılan anayasa propaganda faaliyetleri de halkımıza bu havayı iyiden iyiye hissettiriyor zaten.

Hatta şunu da idda edebilirim: Anayasa değişikliğinin neleri değiştirdiğini sonuçlarının ne yararlar sağlayacağını inanın evet diyenler de hayır diyenler de bilmiyor bilemiyor göremiyor! Böyle bir ortam da tabii olarak hayırcıların işine yarıyor

Anayasa değişikliğinin partiler üstü olduğunu, neleri değiştirdiğini, ülkemizin buna şiddetle ihtiyacı olduğunu çok daha iyi anlatılmalı. Darbe anayasasını korumaya çalışan statükocular etkili bir şekilde gözler önüne serilmeli.

Hülasa, hayır derken NEYE, KİME, NEDEN, hayır dediğimizi iyi bilelim,

Yoksa 12 eylül’de kapımızı çalmayı bekleyen demokrasi, bir daha kapımızın önünden bile geçmeyecek.