Tek solukta okuyacağınız gerçek aşkın en iyi tanımlandığı bu kitapta iki ayrı çiftin farklı ve biribirine bağlanan hikayesine inanamayacaksınız.

Sizi resmeden bir aşık; diğer tarafta hayatının kadınına balayında hayatını değiştirecek bir hediye veren mükemmel eş.

Sponsor Bağlantılar

Liv 2002 yılında ünlü bir mimar olan David ile evlenir. Balayını Paris’te geçirmeye karar veren çift daha ilk günden evliliklerini sarsacak David’’in sebep olduğu bir olayla sarsılırlar. Bu büyük aşkın geleceğini  nasıl inşa edecekler ? Bu aşkın simgesi ne olacak ? O Büyük hediye sonrasında hangi sürprizleri beraberinde getirecek?

Öte yandan Paris’te 1900’lerin başında ünlü bir ressam olan Edouard Lefevre kendisine modellik yapması için birçok kadın ile ilişki olan bir ressamdır. Bir gün Sophie adında genç ve güzel bir kadının kendisine modellik yapmasını ister. Sophie ona modellik yaptığı sırada aralarında yüksek bir çekim oluşur. Edouard ilk kez bir kadına bağlanabileceğini düşünür ve hayatının kadınının bu kadın olduğuna karar  vererek Sophie ile evlenir. Fakat bu evlilik ilk başlarda Sophie’yi çok yorar; aradığı evlilik bu değildir. Edouard’ın çevresindeki kadınların varlığından son derece rahatsızdır.

Farklı zamanlarda yaşanan iki farklı büyük aşkı anlatan bu kitap Jojo Moyes in bir sonraki kitabı olan “Ardında bıraktığın Kadın”ın başlangıcıdır.

Meltem Özmert Mengene