Sigarayı bırakmak hayatınızda öteleyeceğiniz bir karar değildir. Günümüzde her yıl milyonlarca insan sigara tiryakiliği yüzünden yaşamını yitirmektedir. Bu durumun bilincinde olan sigara bağımlıları, sigarayı bırakmak için çeşitli yollar denemektedir. Çünkü sigarasız bir yaşam daha uzun ve sağlıklı bir hayat anlamına gelmektedir. Sigarayı bırakmak için ilk yapmanız gereken şey gerçekten istemek ve hedefler koymaktır.
Sigarayı Bırakmanın Yararları :

Sponsor Bağlantılar

* Sigarayı bırakmak sizin akciğer hastalıkları, kanser ve kalp krizi gibi sağlık problemlerine yakalanma riskini azaltır.

* Sigaranın neden olduğu kötü kokulardan kalıcı olarak kurtulursunuz.

* Sigarayı bırakarak sevdiklerinizle ve ailenizle daha uzun ve sağlıklı bir yaşam sürersiniz.

* Sigarayı bırakmak bayanlarda rahat bir gebelik dönemi yaşamayı ve sağlıklı bir bebeğe sahip olmayı sağlar. Sigara içen bayanların bebeklerinde çeşitli sağlık problemleri oluştuğu yapılan araştırma ve analizlerle ispatlanmıştır.

* Sigarayı bırakarak çok daha rahat nefes alıp verebilirsiniz.

* Sigarayı bırakmak hayata olumlu bakmanızı sağlar.

* Sigarayı bırakmak ekonomik açıdan birikim yapmanızı sağlar.

* Sigara içmek parmaklarınızda ve dişlerinizde sarı lekelerin oluşmasına neden olmaktadır. Sigarayı bıraktıktan sonra bu lekeler ortadan kalkar. Dolayısıyla fiziksel açıdan hoş bir görünüme sahip olursunuz.

* Sigarayı bıraktıktan sonra bir daha asla sigara içtiğiniz günlere dönmek istemeyeceksiniz! Çünkü sigarasız hayatınızda hem sağlık açısından, hem ekonomik açıdan hemde fiziksel açıdan çok daha iyi bir duruma sahip olacaksınız.

Yukarıda paylaştığımız üzere gördüğünüz gibi sigarayı bırakmanın yararları yaşamınız üzerinde önemli ve küçümsenemeyecek etkileri söz konusu Sigarayı bırakmaya başladığınız ilk günlerde fiziksel açıdan zorluk yaşayabilirsiniz. Bu zor günlerin üstesinden gelmekte güçlük çekerseniz, sakın tekrar sigaraya başlamayı düşünmeyin. Bu anlarda sigarayı neden bıraktığınızı ve size vermiş olduğu zararları düşünün.

www.sigarayibirakmaktr.com