İç çekiyorsun bu gece yine derinden. Yine yeniden, on dakika öncesini, dünü, bir yıl öncesini ve kaç yıllar öncesini çekiyorsun derin bir nefesle içine. Aynaya bakıyorsun fakat aynı yüzü görüyorum yine ve yeniden soluk, mutsuz, memnuniyetsiz, gülmeye çalışan ama samimi olmayan bir tebessüm yalnızca suratında oluşan. Saçın aynı kaşın aynı bir of çekiyorum yine sen ve ben, her şey aynı. Dün yaşanan ve bu sabah yaşanan. Acılar aynı, dertler aynı, haberler aynı. Ne oluyor kendi eksenimizde dönüyoruz devamlı.
 
Ben bu sahneyi görmüştüm birkaç yüz kere daha. Bu gözyaşını bu geceyi tanıyorum yine o işte yapıştı yakamıza başarısızlık mıydı adı? Yok, yalnızlıktı sanırım. Yo hayır adın neydi senin ya yetersizlik, tembellik, huysuz muydu adın. Her neyse zaten isimleri tutamam hiç aklımda. Gördüm mü bilirim ama bu kez görmekte zorluk çekiyorum, başka biri ya da bir şey bu. İsyan mı diyesim var ama karşılaşmadım seninle daha önce, kaçmak mı desem yok bu kaçmaktan farklı.
 
Aynaya bakıyorsun yeniden, gözlerim evet ne güzel renkli ve parlak aslında. Saçlarım evet çok güzel ama senelerdir taşıyorum, belkide bu yüzü biraz göstermek gerek. Bir değişiklik yapalım ne olabilir… Makas vardı buralarda biraz saçlardan alalım. Böyle şekilsiz oldu biraz daha kessek ne olacak ki ben buradayım. Biraz daha dur en iyisi çok küçükken annemin kestiği gibi keseyim kısacık kulak hizasında hadi cesaret küçücük bir değişiklik işte. Bir kere makası vur gerisi zaten mecburen kesilmek zorunda. Tamam, bu da oldu yaşlara aldırma kestin artık hepsi aynı olmalı hadi başladın bitir işte. Tamam, kestin işte güzel oldu ama bak.
 
Ne kadar da korkaksın değişmekten ne kadarda korkarsın hep. Fakat ben bıkmıştım bu eksen etrafında dönmekten. Tamam, sus artık ağlama değişecek, yeniden sıfırdan diyordun işte hayat önünde seninle şekillenmek üzere bekliyor. İşten ayrıldın biraz zoraki olsa da, aşk yok, görüntünü de değiştirdin bakalım neler olacak yeni oyunda.
 
Şimdi oyunun kurallarını belirleyelim. Kazanana ödül olarak huzur verelim kaybedene bir ceza verelim. Ben eşeğim dedirtelim güleriz biraz ne dersin. Ne çok eşeklik ettiğin zamanlar oldu daha önce de değil mi. Mızmızlık etme hadi bozma şimdi oyunu. Bahane yok bak düşüp dizini kanattığında ağlayıp kaçmakta yok. Yara bu geçer biliyorsun sende bal gibi. Hadi ooo piti piti evet sıra sende. Sen başlıyorsun ebesin. Gözlerini bağlayalım. Sezgilerine kulak ver ebele kimi ve neyi istiyorsan.  Korkma güven ve koş uyarırım büyük bir tehlike anında ve ebelemekten de korkma düşürürüm diye. Ebe olan da eğlenecek ve oda başkasını ve kim bilir belki yeniden seni ebeleyecek.
 
Sonra da yüksekten atlama yarışı yaparız. Bakalım kim en yüksekten atlayacak. Bilirim korkarsın ama hatırlasana küçükken de nasıl korkardın ama hırs yapıp bırakırdın kendini boşluğa. Tamam, bizimde var ödevlerimiz ama biraz oynayalım sonrada ödevleri yaparız. Bir kez de yapmasak ne olur ki yani artı yerine bir eksi olur defterde altüstü. Sonra çalışıp telafi ederiz nasılsa. Yapmadık sanki daha önce, hadi bahane yok. Sonrada saklambaç oynayacağız. Saklananları bulup ebeleyeceğiz. Ebe söbe buldum seni işte buldum sensin ebe. Sıra sende hadi sende bul beni. Hadi tembellik etme ben ödülümü almak ve huzurla uyumak istiyorum.

Sponsor Bağlantılar