İyi okumak lazım bu yazıyı. Bu yazıda yorum yok. Bu yazıda yazarlık tasası yok. Bu yazının tek derdi yıllardır yapılan bir rezilliği anlatmak. İyi dinleyin beni.
Üniversiteler dün kayıt işlemlerine başladı. Bazıları aileleriyle üniversiteye geliyor ve kayıtlarını yaptırıyorlar. Bazıları var ki onların ailelerinin gelme imkânı yok. Onların maddi gücü çok düşük. İşte onları avlıyor bu zihniyet. İlk önce öğrencinin geldiği ilden bir abi ayarlanıyor. Babasıyla irtibat kurularak baba kafalanıyor. Nasıl kafalanmasın ki be kardeşim? Diyorlar ki ucuz yurt, ucuz yemek, ucuz yaşam var. “Ucuzluk” deyince bizim varoş abi hemen kabulleniyor. Daha sonra sıra çocuğu yönlendirmeye geliyor.  Onun da kolayı var. Babaya yapıyorlar baskıyı ve daha sonra çocuk mecburi kabulleniyor durumu. Nitekim zorunlu mürit yetiştirilmiş oluyor. Daha sonrasında terminalde çocuğu karşılamak için gelen eski zorunlu müritler çocuğu alıyorlar ve kayıt işlemi için üniversiteye getiriyorlar. Bu arada devlet mi bu durum karşısında ne yapıyor? Tabii ki hiçbir şey. Çocuklar, tipleri belli ablalar ve abilerle üniversite kapılarında kayıt için bekliyorlar. İçeri alınmayacaklarını bildikleri için dışarıda direktifleri veriyorlar ve bir süre sonra çocukları öğrenci işlerine gönderiyorlar.

Sponsor Bağlantılar

Kayıt işlemleri her yıl bu şekilde devam ediyor. Bu duruma hükümetler sessiz kalıyor. Çocuklar her yıl bu insanların elinde zorunlu mürit olarak okullara başlıyor. Müslümancıklar yardım ettikleri çocuklardan karşılığında kendi grupları dışında kalanlarla fazla muhatap olmamalarını istiyor. Yani kendi örgütlenmelerini üniversitede kuruyorlar. Kurdukları örgütlenmelerle öğrencilerine yeni kolaylıklar sağlıyorlar. Sağladıkları kolaylıklar karşılığında öğrencilerden köle olmalarını istiyorlar. Sonuçta bu yüz yılda yeni köleler ve onların Cizvitleri oluşuyor.

Akıllı olmak gerekiyor bu zihniyet karşısında. Fakir çocuklarına dini baskıyı kurmak için tehdit olarak evden atacaklarını söyleyen bir zihniyete sahiptir bu insanlar. Namaz kılmanın biraz daha o kapıdan ekmek yemek için yapıldığını düşünebiliyor musunuz? Çocuklar cemaatten faydalanmak için mecburi namaz kılıyor, mecburi Fetullah Gülen kasetleri izliyor. Üniversite içinde maşa olarak kullanılıyorlar. Hiçbir suçu olmayan yeni aydınlara bunu yapmak hangi dine sığar. Arkadaşlar! Çok çok akıllıca hareket etmeliyiz. Kapitalizmin yarattığı buhranlı havada ibadetini maddi refah karşılığında yapan, üniversitede insanlarla arasına set çeken ve sistem karşısında kinci militan olarak yetiştirilen bu insanlara sahip çıkmalı ve terminal köşelerinde yatan avcılara çocuklarımızı emanet etmemeliyiz

Devlet Ne Yapmalı:

Elini taşın altına sokacaksın. Seçimlerde gelip gitmekle olmuyor bu işler. Çocukları kaptırmamak için bu zihniyete devletin sıcaklığını göstermek zorundasın. Çocuklara üniversite kayıt için yardımcı olabilecek öğretmenlerle anlaşabilir, çocuklarımızı bu ruhsal buhrandan, bu devletten yoksunluktan kurtarabilirsiniz. Yurtlarda yatan bu ideolojinin kökünü kazıyabilir, çocuklarına devletin gücünü gösterebilirsin.

İstedikten sonra olmayacak bir şey yok. Tabii ki önemli olan istemek. Sevgili hükümetcikler  bu zihniyetten kurtulmayı acaba gerçekten istiyor mu?