Sağçı ya da solcusunuz ya da ikiside değilsiniz. Birazdan okuyacağınız metinde birkaç kişiyi yerden yere vurdum. Ama bu  yerden yere vurmamın sebebleri de vardı. Lütfen okurken kavga etmek için değil uzlaşmak ve bir şeyler kazanmak için okuyun. Beğenmeyebilirsiniz saygı duyarım. Ama eğer siz bu ülkede yaşayıp Müslüman ve Atatürkçüyüm diyorsanız bence benim dediklerime katılacaksınız. Hayatım boyunca hiçbir örgüte katılmadım. Hiç bir siyasi dernek ya da lokale üye olmadım. Fakat Çevremde hep üst düzey insanlar oldu bu konuda. Ve ben hepsini dinledim yıllar içerisinde ve tarafsız kalmayı yeğledim. Gerek Komünist gerek Sağcı bir çok farklı görüşte arkadaşım da var ve bazen bir çoğuyla konuşuruz bu konuları. Ama konuşurken birbirimizi kırmak için değil birbirimizin eksiklerini gidermek ve uzlaşmak için konuşuruz.Yani sizden de istedigim tarafsız olmasanızda yazıyı iyi yönlerinden ele almanız ve katılmadığınız yönleriyle bana neden katılmadığınızı açıklamanız …

Sponsor Bağlantılar

ATATÜRK’E SAHİP ÇIKMANIN ALTI YOLU
 
Ben hiç Atatürk’ün altı ilkesi arasında sosyalizmi görmemiştim. Hele ki komünizmi hiç görmedim.Hatta kendisi dememiş miydi ; “ Türklük aleminin en büyük düşmanı komünizmdir.Her gördüğü yerde başı ezilmelidir.” Diye
Peki bu komünist Deniz Gezmiş niye kahraman ilan edilir bugün anlam veremem! Yani bu ne perhiz ? Bu ne lahana turşusu? Hani sözde Atatürkçüler’miş ya sorabilseydim keşke Atatürk’ü nasıl bilirsiniz diye.
 
Daha ilkokula giderken Atatürk’ün altı ilkesini ezberletirlerdi  hep bize. Panodaki  dizilişi hiç unutmam. Ve nedense hep o panoda ve kitaplarda kaldı o ilkeler. Ve beni en çok kahredenler ise Atatürkçü olduğunu söyleyip o ilkelere ihanet edenlerdi.
 
*Halkçılık geldi ilk olarak aklıma. Bugün halkın hali ortada. Bir gazetecinin de dediği gibi hakikaten ; “ Herkes vatan adına bir şeyler yapıyor ama o vatanın içinde yaşayanları umursayan yok!” Ve kapak oluyor bana diğer ilkelere geçiyorum.
 
*Devletçilik biraz daha garip.Bakıyorum devlet adına ne bir kurum var ülkede ne de şirket.Sanki artık  devlet değil ; Aşiyan Musiki cemiyeti ( Herkes ayrı telden çalıyor diye bu örneği verdim.) .Hem bakıyorum öyle garip olmuşuz ki “ Devletin Malı keriz, Yemeyen keriz” diyen bizler ,yine bugün bir şeyler ters gitse hemen nerede bu devlet diye ortalığı ayağa kaldırıyoruz.Hatta küfür ederken bile hükümete değil devlete küfür ediyoruz .Ben böyle devletin … diye
 
*Milliyetçilik zaten başka bir alem. Lafa gelince milliyetçiyiz ama milliyetçilik dışı ne varsa bizde.Hep tarihimizle övünür, Bosna’ da, Karabağ’da ölen kardeşlerimiz için üzülmez.Onları katledenleri baş tacı yaparız(Bakınız çentik selamı veren Mateja Kezman ve onun için kiliseye gidip gol atması için dua eden bir Türk genci …).
 
*Cumhuriyetçilik : bugün özellikle solcuların soyalizmi ve sağcıların şeriatı yani İslam devletini hayal etmesi cumhurliyetçiliğe ve onu kuran Atatürk’e büyük ihanettir.
 
*Bugün İnkilapçılık’ a baktığınız zaman Atatürk’ün inkilapçılığıyla alakası olmayan bir model göreceksiniz.İlerleme ve yenileşme lafından çıkartılan anlam ortada ; Tamamen batılılaşma adı altında kendi kişiliğimizi kaybeden bir toplum olmuşuz.Hatta Bugün öyleki CNBC-E izlemek ve jazz müzik dinlemek bile genel kültür alanına giriyor.Tamam bunları yapmakta iyidir ama en azından kendi değerlerimize sahip çıkalım.
 
*Laiklik, din ve devlet işlerinin ayrılması demektir.Ama sbugün anki Atatürk’ün yüce kitabımıza duyduğu saygıyı değilde tam tersini savunuyormuş gibi gösteriliyor.Ve bunu sağcılarla beraber solcularda yaptıkları hareketlerle adeta destekliyor. Ve özellikle de Chp yüzünden sağcı kesim Atatürk’ten adeta soğuyor.
 
Sadece altı maddeyi birer paragrafta özetledim. Ve dikkat ettiğim sağcısı da solcusu da bu yazdıklarımı birebir yapıyor. Sorun şu ki ikiside bu ilkelere ihanet ediyor . Peki bugün dini kullanıp , vatan toprağını satan, özelleştirme adı altında milletin geleceğini satan ,Büyük Ortadoğu projesine eş başkan olup Filistin’ de, Irak’ta çocukların ve günahsız insanların ölmesine sebep olan bir Müslüman la ,Atatürk’ e ve onun ilkelerine sadık kalmayan , onu savunmayı bile bilmeyen ve ben Atatürkçüyüm diyen bir insan arasında ne fark var ? ( Tamam baktığınız zaman ikisi birbiriyle kıyaslanamaz ama siyasi açıdan demek istediğim iki tarafta birbirinden daha riyakar  yani güvenilecek gibi değil .)
 
Ya da şöyle söyleyeyim  sağcı ya da solcu hiç fark etmez ; bize yaşam ve gelecek sağlayan. Dinimizin Müslüman, İsmimizin Ali, Osman ve Mehmet ( vs. )olmasını sağlayan  ve bununla beraber bugün camilerde ezan sesinin  rahatça duyulmasını  sağlayan bir insanın bize sahip çıkmamızı söylediği ilkelere bugün neden ihanet ediyoruz ? Hadi bu ilkeler size göre yanlış diyelim,peki o zaman neden  ülkeyi ileri götürmek  yerine geri götürüyorsunuz? Neden işsizlik sorununa çözüm bulamıyorsunuz? Ya da niye her geçen gün daha da borçlanıyoruz? Hadi hiçbirine sahip çıkmıyorsunuz . Peki  niye işledikleri suçun sayısı bile belli olmayan ve polis ve askeri vuran  bir adamı kendinize lider olarak görüyorsunuz . Öyle gariptir ki hem emekçilerin hakkını savunup hemde  yine o emekçilerin bankaya yatırdığı parasını soyan  ve başkalarını faşistlikle suçlayıp vatan milleti koruma görevine sahip olan polis ve askerleri bile vuran adam gelmiş bugün ülkemde Atatürk’le beraber anılıyor. (Vay anasını arkadaş Atatürk ün kemikleri sızlamıyorsa nağmerdim).Peki ya dindar gibi gözüküp yurt dışında yaşayan , ABD tarafından beslenen ve 25 milyar dolar gibi büyük bir parayı kontrol eden ve tıpkı papa gibi ruhani bir lider olarak gösterilen bir insanı kendinize lider olarak neden  alıyorsunuz.Adı geçen şahısa dikkat etseniz ondan müslümanı yoktur kimilerine göre . Ama onu savunanlar bilmez mi ki kendisinin bir bankası var ? Yani Kur’an da kesin olarak yasak ve   haram  olduğu belli edilen faizcilikle uğraşmıyor mu kendisi ? Küba’da devrim yapan büyük lider (Onca sıkıntıya rağmen hala dimdik ayakta duran büyük insan) Fidel Castro bile Türkiye’de dememiş miydi   kendinize Atatürk’ten başka bir lider aramayın diye? Ya da peygamber efendimiz dememişmiydi : “ Bir kimsenin namazına ve orucuna bakarak onunla işlerde bulunmayın “  diye ?
 
Ve son olarak yine bir hadis : “ Sizin en hayırlılarınız diğer insanlara faydalı olanlarıdır.” Şimdi sorarım size ABD’ de yaşayan Fettullah gülen mi ? İran’da yine ABD’nin desteğiyle başa gelen Humeyni mi ? yoksa Deniz Gezmiş mi ? Atatürk’ten daha çok insanlara faydalı olmuştur.Yani bugün Müslümanları katleden ABD ‘ yle  işbirliği içinde olan Müslümanlar ve Komünizmin katlettiği Türkleri görmezden gelip Türk milletinin haklarından bahseden insanlar mı Atatürk’ten daha değerli?