Kimdir mi Atatürk? Bence dünyanın gelmiş geçmiş en büyük en kararlı en cesur lideridir. Neden mi?

Devlet paramparça, ittifak devletleri tüm yurdu bölüp kendilerine pay etmeye başlamışlar bile… Padişah deseniz o ülkeyi baştan satmış kendini kurtarmak için. İşte tam bu yıllarda her şeyin darmaduman olup karanlığa gömüldüğü o zamanlarda Atatürk bir güneş misali doğuyor ülkeye…

Sponsor Bağlantılar

Sizce de yeterli değil mi? Bir güneş gibi…

Tarih 19 Mayıs 1919… Atatürk’ün Samsuna ayak bastığı gün. Atatürk 19 Mayıs’ı kendi doğum günü olarak ilan etmişti… Kurtuluş Savaşını kendi doğum günü… O şanlı savaş sonucunda binlerce Mehmetçiğin kanını, canını, hayatını bu vatan topraklarına vermesiyle kavuştuk biz vatanımıza. Atatürk’ün önderliğinde onun verdiği isabetli kararlarla.

Peki, soruyorum size tüm bunların karşılığını verebildik mi biz? Ne kadar Atatürk’ün bize çizdiği yoldan gidebiliyoruz?

Aslında hem evet hem hayır. Bize çizilen yolda ilerleyebiliyoruz bir yönden. Aynı Atatürk’ün istediği gibi bilimin önüne geçilmiyor. Her gün çoğu probleme bilimsel çareler bulunuyor. Böyle giderse yakında ölüme bile çare bulacaklar… Bir yönden de bakıyorum da yoldan biraz çıkıyoruz. Özellikle ülke yönetiminde. Dış ülkelere o kadar bağlıyız ki. Onların haberi olmadan veya izni olmadan çoğu şey yapılmıyor. Siyaset, politika deseniz iyice cılkı çıktı milletin. İşsizliğe problemlere karşı savaşacaklarına kendi aralarında bir koltuk sevdasıdır sürüp gitmekte. İşte o ona ne dedi. Bu milletten kaçıyor… Size ne birbirinizden. Siz ülkeyi kurtarmaya baksanıza.

Bence bunları görüyorsa kim bilir nasıl üzülüyordur Atam. Ben bu ülkeyi siz böyle yönetin diye mi kurtardım diyordur.

Bir de yeriyorlar Atatürk’ü. İşte güya içiyormuş. Onlara söylüyorum. Tamam, Atatürk içiyor olabilirdi. Ama onu bunu bırakın Atatürk bize tüm hayatını harcayarak bu vatanı teslim ve emanet etti.

Ahhh atam ahh tekrar gelme şansın olsa dünyaya… Yine düzene sokup tek amaç uğruna birleştirsen şu milletinin insanını. Ayrımı önlesen gene. Kürtüymüş Türküymüş. O zamanlar nasıl yaptıysan toplasan şu milletini…

Senin gibisi gelmez bir daha atam. Tektin sen. Tüm dünyanın gelmiş geçmiş en idealist lideriydin… Sen gene de rahat uyu atam.Ne kadar bunlar bu şekilde olmuş olsa da biz arkandayız senin.Yeni nesil senin yolundan ilerleyecektir…Hani diyorsun ya biz gençlere hitap ederken:

İhtiyacınız olan kudret damarlarınızdaki asil kanda mevcuttur…