İnsanlar…

Niçin var olduklarını bilmeden yaşıyorlar, neden nerede kimin için duruyorlar, hayatta sadece kendileri için, kendilerini mutlu etmek için var olduklarını anlamaları ne kadar uzun sürer?

Sponsor Bağlantılar

Yüzyıllardır, yaşamlarımızı sürdüğümüz anlar, sadece para kazanıp daha iyi bir yere gelmek için mi? Ya da mutluluğun peşinden koşmak mı? Hem para kazanıp hem de mutlu olmak, aslında doğru olan bu mu?

Kim için ne için yaşıyoruz. Asıl sorumuz bu. Mutluluk getirecek tek şey hayatta para mı, yoksa iyi bir yere gelebilmek mi?  Hepsini bir kenara atın… Hatta hepsini çöpe atın. Çünkü bu hayatta sadece sen varsın ve senin mutlu olduğun anlar. Başkalarını mutlu etmek ve bundan dolayı mutlu olmak mı? İşte o boş bir kelime oyunundan başka bir şey değil. Çünkü sonuçta sen mutlu oluyorsun. Ne yaparsan yap her şey sen ile başlıyor ve sen ile bitiyor. Bazıları farkında değil ama insan doğuştan bencil doğar, kimileri geç kimileri erken farkına varır bunun.

Aşk, aile, para, arkadaşlık… Hangisine daha çok önem veriyorsunuz? Hangisi sizi daha çok mutlu ediyor?  Eminim ki bunların hepsi sizi zaman zaman farklı anlarda mutlu edebildi.  Mutlu olmak için var gücünüzle çalışmanız gerek, emek vermek. Hayatta para kazanmak, aile sahibi olmak, arkadaşlarının olması, bunların hepsi mutlu olmaktan daha kolay elde edebileceğimiz bir oluşum. İnsan oğlunun tek becerip de eline yüzüne bulaştırdığı şey mutluluk… Çünkü hep daha fazlasını isterler… Bu da bencil olduğumuzdan dolayı kaynaklanan bir şey.

Ben buraya yeni katıldım. Ve mutluluktan bahsetmişken… Benim bilgisayarımı alıp birşeyler yazmak şuan mutlu olduğum tek nokta, dün farklıydı, belki yarında farklı olacak ama doğru olan şey, mutlu olacağını hissettiğiniz zaman harekete geçmek…